(0:0)
Zakończony

Urugwaj

komentarz

Koniec! Portugalia awansuje do 1/8 finału mistrzostw świata i w meczu z Koreą Południową powalczy o komplet punktów. Z kolei Urugwaj w meczu Ghaną walczyć będzie o życie w tym turnieju.

8
4
2
6
6
90+9'

Strzał Bruno z dystansu! Słupek! Ależ on walczy o tego hat-tricka.

22
6
2
2
2
90+8'

Miał szansę na hat-tricka Bruno Fernades. Bramkarz obronił jednak jego strzał z woleja.

12
12
2
6
4
90+7'

Portugalia nie pozwala już Urugwajowi nawet podejść pod swoją bramkę.

12
6
4
8
8
komentarz

W międzyczasie sędzia doliczył aż dziewięć minut.

14
10
8
6
10
90+3'

Bruno z charakterystycznym nabiegiem i przeskokiem. Zmylił bramkarza i posłał piłkę w niechroniony róg bramki.

48
20
8
12
29
90+1'

Jest VAR. Będzie weryfikacja rzutu karnego na korzyść Portugalii za zagranie ręką. Będzie karny.

44
12
10
12
36
89'
Portugalia
14
6
4
6
3
86'

4
84'

Groźny wypad Portugalii za sprawą Bernardo oraz Leao. Ten pierwszy podawał, drugi strzelał, ale obok bramki.

8
8
6
6
6
82'
82'

Cristiano Ronaldo schodzi z boiska. Portugalczyk wyjątkowo nie narzeka.

10
16
4
4
4
82'
4
2
2
2
2
79'

Rozpędza się Urugwaj! Kolejna kontra. Tym razem górą bramkarz Portugalii.

10
8
4
6
6
78'

Zakotłowało się w polu karnym Portugalii. Piłka po wrzutce z rzutu wolnego spadła pod nogi Luisa Suareza, ale ten trafił jedynie w boczną siatkę.

6
6
4
6
6
77'

Teraz już Felix nie został oszczędzony. Żółta kartka dla młodego gwiazdora.

Portugalia
8
10
6
2
6
75'

Ależ było groźnie pod bramką Portugalii. Doskonała akcja zespołu prowadzonego przez Diego Alonso, zakończona niesygnalizowanym strzałem Maxiego Gomeza. Piłka trafiła jednak w słupek.

4
2
6
4
4
72'
8
10
2
2
2
72'
69'
8
4
2
6
6
68'

Brzydki faul Joao Felixa. Mógł spokojnie dostać żółtą kartkę za to zagranie.

3
1
2
5
64'

Groźna kontra Urugwaju. Wprowadzony z ławki Pelistri dośrodkował na głowę swojego kolegi, ale strzał głową został zablokowany.

6
2
6
2
komentarz

Oto i rekord, o którym była mowa. Eusebio dokonał tego na jednym mundialu.

10
6
2
2
4
62'
62'
G. de Arrascaeta #10
4
1
3
1
60'

Strzał celny Darwina Nuneza z dystansu, ale za słaby, żeby pokonać Costę.

2
1
1
3
58'

Odpowiedź Urugwaju! Wrzutka na nogę Cavaniego, a ten jednak nie trafia dobrze w piłkę i bez problemu łapie Costa.

1
2
4
8
10
54'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Bruno Fernandes. Cristiano Ronaldo zrównuje się z legendarnym Eusebio, pod względem goli strzelonych na mistrzostwach świata. Doskonałe dośrodkowanie Bruno Fernandesa na głowę kapitana, a ten musnął piłkę i wpakował ją do siatki.

118
45
13
19
46
53'

Dobra kontra Portugalii zakończona strzałem Felixa w boczną siatkę. Mógł chyba wyłożyć piłkę do Cristiano na pustą bramkę.

8
12
4
4
4
52'

Kibic wbiegł na boisko z tęczową flagą, którą z ziemi zabrał sędzia.

34
36
10
6
36
50'

Brzydki faul Vecino w środku pola. Sędzia wezwał go na rozmowę wychowawczą.

2
4
3
3
48'

Pierwszy rzut rożny dla Portugalii w drugiej połowie.

4
1
4
1
1
46'

W Katarze zwykle drugie połowy są ciekawsze. Czekamy więc na potwierdzenie tej tendencji.

16
2
2
czas Druga połowa
komentarz

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis w hicie dzisiejszego dnia.

4
44'

Totalnie bezmyślne zachowanie Olivery. Próbował zablokować wykonanie rzutu wolnego z połowy Portugalii.

12
9
4
2
4
42'
41'

Leży na murawie Nuno Mendes. Zapowiada się na zmianę, a szkoda, grał doskonały mecz. Na jego twarz widać łzy. Bardzo zła informacja dla Portugalii.

3
4
5
8
4
38'
14
12
10
10
8
37'

Groźna odpowiedź Portugalii. Wrzutka na Cristiano Ronaldo, który jednak tym razem nie strzelał głową. Opanował piłkę na klatkę piersiową, ale w ostatniej chwili jego strzał z woleja został zablokowany.

4
8
4
2
2
36'

Znów groźnie pod bramką Portugalii. Ponownie akcja Bentancoura nie kończy się jednak golem. Obudzili się jednak w końcu Urusi.

12
4
2
6
2
33'

Ależ akcja Bentancoura! Pomocnik minął trzech Portugalczyków i wyszedł sam na sam z Costą. Bramkarz doskonale jednak zachował się w tej sytuacji i uratował Portugalię.

12
6
4
4
10
29'

Strzał Bruno Fernandesa głową z ostrego kąta, ale trudno było coś poważnego z tego zrobić.

4
1
2
3
1
25'

Po 25 minutach meczu na boisku widać tylko Portugalię. Urugwaj, jak na razie jedynie fauluje i przesuwa.

5
5
2
5
11
23'

Wrzutka Cristiano Ronaldo z boku, ale zawieszona na pułapie, na którym piłkę mógłby uderzyć tylko sam CR7.

3
5
2
1
19'

Co za fatalne dośrodkowanie Bruno z rzutu rożnego. Przerzucił całe boisko pomocnik United.

3
4
3
4
6
17'

Groźny strzał Joao Felixa z 20 metra. Po rykoszecie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Rocheta.

4
10
3
3
2
13'

Ryzykowny faul Bentancoura. Pomocnik ma już żółtą kartkę i musi uważać, a tutaj mieliśmy przykład poważnej nierozwagi w środku pola. Sędzia wezwał pomocnika na rozmowę dyscyplinującą.

3
4
5
3
3
11'

Groźna odpowiedź Urugwaju. Dobrze wykonany rzut rożny zakończył się wrzutką na głowę Gimeneza. Defensor jednak tuż nad poprzeczką.

5
3
1
1
2
9'

Kolejna ładna akcja Portugalii. Dalekie podanie od Mendesa do Cristiano, ten przeskoczył rywala i wyłożył do Bruno, który jednak z dystansu uderzył bardzo niecelnie.

10
8
8
8
8
6'
8
8
6
6
10
4'

Co za akcja Portugalii! Daleki wyrzut z autu Nuno Mendesa do Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Portugalii zgrał ją mocno BARKIEM w środek pola karnego, a tam z woleja uderzył William Carvalho. Gdyby to wpadło, mówilibyśmy o jednej z akcji turnieju.

8
6
8
6
10
3'

Pierwsza szansa Urugwaju. Błyskotliwa wymiana podań na linii pola karnego zakończona strzałem Oliveiry. Piłka przeleciała jednak daleko obok bramki.