Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze

(0:4)
Zakończony

Manchester City

90+2'

"The Citizens" są w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem w Manchesterze. Kibice Sportingu Lizbona mimo wszystko głośno dopingują swoich piłkarzy.

2
4
90'

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

1
1
1
1
2
89'

Ilkay Gundogan przed szansą. Niemiecki pomocnik ograł dwóch przeciwników, lecz upadł przed polem karnym i nie zdołał oddać strzału.

1
1
1
87'

Gracze Manchesteru City już czekają na ostatni gwizdek sędziego. Wydaje się, że Sporting Lizbona jest pogodzony z porażką.

1
1
1
1
2
85'

To mógł być gol samobójczy! Luis Neto interweniował wślizgiem po dograniu Kevina De Bruyne, ale Antonio Adan uchronił swoją drużynę przed stratą szóstej bramki.

1
1
1
1
1
85'

Manchester City. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Liam Delap.

1
85'
83'

1
82'
80'

Riyad Mahrez płasko dośrodkował i trafił w Sebastiana Coatesa. Kapitan Sportingu Lizbona zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

1
1
79'

Ricardo Esgaio brutalnie zaatakował Riyada Mahreza. Sędzia oszczędził zawodnika Sportingu Lizbona i pokazał mu tylko żółtą kartkę.

3
1
1
1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Ricardo Esgaio.

1
1
1
1
1
76'

Sporting Lizbona. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Islam Slimani.

Paulinho #21
1
1
1
1
1
75'

Sporting Lizbona. Schodzi: Pablo Sarabia. Wchodzi: Bruno Tabata.

Bruno Tabata #7
1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Ilkay Gundogan.

1
1
73'

Manchester City. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Fernandinho.

71'

Tempo meczu osłabło. Już od kilku minut Anglicy wymieniają podania, a piłkarze Sportingu Lizbona tylko przyglądają się grze.

69'

Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów Manchester City strzelił cztery gole przed przerwą. Goście nadal są stroną przeważającą.

67'

Sporting Lizbona próbuje zdobyć bramkę honorową. Akcja toczy się na połowie "The Citizens".

65'

Żółtą kartkę otrzymał Matheus Nunes.

Matheus Nunes #8
64'

Aymeric Laporte był bliski szczęścia. Piłka spadła pod nogi środkowego obrońcy, a ten przeniósł ją nad poprzeczką.

1
1
1
1
1
63'

Fani Sportingu Lizbona wciąż czekają na pierwszy celny strzał na bramkę Edersona. Brazylijski golkiper jest praktycznie bezrobotny.

1
60'

Manchester City ma zwycięstwo w kieszeni. Pep Guardiola szykuje zmiany i da odpocząć podstawowym zawodnikom.

58'

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu Bernardo Silva.

Manchester City deklasuje Sporting Lizbona. Raheem Sterling przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył prosto w okienko. Antonio Adan nie miał żadnych szans!

6
4
1
3
2
56'

Sporting Lizbona miał swoją szansę. Ricardo Esgaio jednak przekombinował i stracił piłkę w polu karnym Manchesteru City.

54'

Posiadanie piłki:

Sporting Lizbona - 39 proc.

Manchester City - 61 proc.

1
1
1
52'

Sporting Lizbona. Schodzi: Pedro Goncalves. Wchodzi: Manuel Ugarte.

1
51'

Sędzia anulował trzecią bramkę Bernardo Silvy. Jak się okazało, gracz Manchesteru City był na minimalnym spalonym.

50'

Kapitalne zagranie Kevina De Bruyne. Bernardo Silva był niepilnowany i oddał strzał głową. Antonio Adan tym razem popełnił spory błąd, a Silva skompletował hat-tricka.

4
2
1
48'

W przerwie trener Ruben Amorim nie zdecydował się na zmiany. Sporting utrzymuje się przy piłce, ale nie może opuścić własnej połowy.

czas Druga połowa
Czy Ederson zachowa czyste konto?
Tak
Nie
1
45+3'

Kevin De Bruyne wziął sprawy w swoje ręce. Reprezentant Belgii chciał zaskoczyć Antonio Adana, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką.

1
1
45+2'

Obraz gry się nie zmienia. Goście polują na kolejne gole. Riyad Mahrez próbował oddać strzał, lecz Joao Palhinha stanął na jego drodze.

3
1
1
45'

Sędzia doliczył trzy minuty.

1
44'

Gol! Strzelił Bernardo Silva. Asystował mu Raheem Sterling.

Już 4:0! Raheem Sterling przeprowadził indywidualną akcję i postanowił odegrać do Bernardo Silvy. Ofensywny pomocnik mocno uderzył, piłka po rykoszecie trafiła do siatki. Dublet Portugalczyka.

5
4
1
3
1
43'

Sporting Lizbona miał okazję do kontrataku. Pedro Goncalves odebrał piłkę w środku pola, lecz po chwili potknął się i zanotował stratę.

41'

Zespół Pepa Guardioli ma wszystko pod kontrolą. Goście spokojnie wymieniają podania i nie dopuszczają rywali do głosu.

39'

Raheem Sterling rozegrał dwójkową akcję z Joao Cancelo. Ten drugi wbiegł w pole karne Sportingu, a następnie niecelnie dośrodkował.

37'

Odważna próba Pedro Goncalvesa. Po uderzeniu gracza Sportingu piłka wylądowała na trybunach Estadio Jose Alvalade.

36'

Ederson zagrał w kierunku Riyada Mahreza. Algierczyk szukał sobie miejsca na prawym skrzydle, ale został złapany na spalonym.

2
1
34'

Anglicy już w pierwszym meczu chcą zagwarantować sobie awans. Podopieczni Rubena Amorima nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

1
1
1
32'

Gol! Strzelił Phil Foden. Asystował mu Riyad Mahrez.

Nokaut! Manchester City prowadzi już 3:0 w Lizbonie. Phil Foden przytomnie zachował się w polu karnym rywali i z niewielkiej odległości umieścił piłkę w siatce.

3
2
1
2
3
32'

Wymowny obrazek. Pep Guardiola cały czas ma duże zastrzeżenia do gry swojej drużyny. Sporting czeka na kontrataki.

1
1
30'

Po zagraniu Paulinho do głosu doszedł Ricardo Esgaio. Piłkarz Sportingu Lizbona uderzył z powietrza i nie trafił w światło bramki.

1
28'

Mamy przerwę w grze. Joao Palhinha nie podnosi się z boiska, a Aymeric Laporte ma spore pretensje do przeciwinika.

1
1
26'

Pablo Sarabia ruszył środkiem boiska i stracił piłkę tuż przed polem karnym rywali. Obrona Manchesteru City jest szczelna.

25'

Manchester City dyktuje tempo gry, ale Pep Guardiola jest bardzo aktywny przy linii bocznej. Hiszpan daje wskazówki swoim podopiecznym.

23'

To był szczególny moment dla byłego gracza Benfiki Lizbona.

21'

Gospodarze próbują odpowiedzieć, jednak mają problemy z utrzymaniem się przy piłce. Dużo niedokładności w grze Sportingu.

1
19'

Zawodnicy Pepa Guardioli zdecydowanie lepiej weszli w mecz. Nie zapowiada się na niespodziankę na Estadio Jose Alvalade.

1
17'

Gol! Strzelił Bernardo Silva.

Ależ gol! Po ogromnym zamieszaniu Bernardo Silva dopadł do piłki. Reprezentant Portugalii długo się nie zastanawiał i fantastycznie uderzył z powietrza. Goście mają dwubramkową przewagę.

16
7
6
1
1
17'

Riyad Mahrez wystawił piłkę Kevinowi De Bruyne, a Belg huknął sprzed pola karnego. Tylko rzut rożny dla przyjezdnych.

3
2
15'

Intensywny początek meczu. Z minuty na minutę rośnie przewaga "The Citizens". Podopieczni Pepa Guardioli naciskają Portugalczyków.

2
13'

Niezły rajd Pedro Porro. Prawy obrońca przedostał się pod bramkę Manchesteru City, jednak zanotował stratę. Miejscowi muszą gonić wynik.

2
2
1
11'

Anglicy idą za ciosem. Raheem Sterling dogrywał w pole karne i John Stones oddał strzał głową po błędzie Sebastiana Coatesa. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

4
9'

A jednak, gol dla Manchesteru City! Sędzia uznał bramkę Riyada Mahreza po konsultacji VAR.

4
1
3
1
1
8'

Gra została wstrzymana. Sędziowie muszą jeszcze przyjrzeć się tej sytuacji.

3
1
2
7'

Gol! Strzelił Riyad Mahrez. Asystował mu Kevin De Bruyne.

Piłkarze Sportingu Lizbona mieli sporo szczęścia! Najpierw Antonio Adan obronił strzał Phila Fodena. Później Kevin De Bruyne zagrał do Riyada Mahreza, który skierował piłkę do siatki. Arbiter odgwizdał spalonego.

21
11
3
2
3
5'

Mocne dośrodkowanie Kevina De Bruyne. Piłka trafiła na głowę Rodriego, ale ten niecelnie uderzył. Sporting buduje akcję.

1
4'

Pedro Goncalves dostrzegł lepiej ustawionego Pablo Sarabię. Ruben Dias dopadł jednak do piłki i oddalił grę od bramki Edersona.

5
2
2
2
2
2'

Sporting Lizbona przy piłce. Drużyna gospodarzy szuka sobie miejsca przed polem karnym Manchesteru City.

3
3
2
2
2
Jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy mecz?
Wygra Sporting Lizbona
Wygra Manchester City
Będzie remis
20:54

Portugalczycy zamierzają podtrzymać swoją świetną passę.

20:52

Głównym rozjemcą będzie Srdjan Jovanović z Serbii.

20:46

Trener Sportingu docenił klasę Hiszpana. - Guardiola jest dla mnie najlepszym trenerem na świecie. Czuję się przy nim jakbym był w podstawówce. Nasz głód zwycięstwa może jednak sprawić, że na boisku stanie się coś wyjątkowego - mówił Ruben Amorim.

1
1
20:44

- Jako menadżerowie jesteśmy narażeni na krytykę, gdy nie osiągamy odpowiednich wyników. Jeśli ktoś tego nie rozumie to powinien zmienić zawód. Mamy niesamowitą harmonię w drużynie. Jako zespół mamy ochotę na zabawę i walkę na boisku - stwierdził Pep Guardiola na konferencji prasowej.

20:41

We wtorek Sporting Lizbona spróbuje zatrzymać rozpędzony Manchester City. Gospodarze są skazywani na porażkę, jednak nie składają broni. Spotkanie na Estadio Jose Alvalade rozpocznie się o godz. 21:00.