Liga Konferencji Europy: IV runda eliminacyjna, pierwsze mecze
19 sie 2021 18:00
17:22

Zapraszamy na WP SportoweFakty po echa tego spotkania, a także meczu Legii w Pradze w eliminacjach Ligi Europy. Miłego wieczoru!

27
8
3
4
4
17:22

Rewanż 26 sierpnia w Belgii. Będziemy go również relacjonować na żywo.

64
15
5
4
4
90+9'

Jeszcze Gutkovskis z daleka, ale chybił. Zauważył wyjście z bramki golkipera gości.

75
14
7
11
13
90+8'

I znów Tudor świetnie się ustawił do Depoitre'a. Faul gracza Gentu!

132
32
8
7
12
90+7'

Żółtą kartkę otrzymał Vladan Kovacević za grę na czas.

Raków Częstochowa
50
19
14
18
67
90+7'

Czakwetadze do Fortuny, ten próbuje wrzucić piłkę, ale już wyszedł za linię końcową.

34
13
5
3
5
90+6'

Olsen w pole karne, wybija Tudor. Zostały dwie minuty. Faulował w ataku Kums.

44
10
1
2
2
90+5'

Centra w pole karne Rakowa, Depoitre przewraca się, ale gwizdek arbitra milczy.

51
18
7
5
4
90+4'

Kibice w Bielsku Białej oglądają końcówkę tego spotkania na stojąco. Raków już walczy tylko o to, by dotrwać do końca bez strat.

43
3
5
4
2
90+3'

Kolejna wrzutka, tym razem z lewej strony, ale Rundić dobrze zastawił Bezusa.

41
12
4
2
3
90+2'

Trwa druga z siedmiu doliczonych minut.

4
5
4
2
20
90+1'

Dośrodkowanie w stronę Depoitre'a, ale trochę piłka zaskoczyła napastnika Gentu.

6
89'

Niestety, potrzebne będą nosze dla Długosza, a Papszun nie ma już zmian. Raków będzie ten mecz kończył w dziesięciu.

5
2
8
26
18
88'

Żółtą kartkę otrzymał Nurio Fortuna.

Nurio Fortuna #25
KAA Gent
8
1
1
87'

A teraz Fortuna zderzył się z Długoszem głowami. Mamy przerwę w grze.

1
1
10
12
86'

Oj, leży na murawie przy linii bocznej Gutkovskis i trzyma się za nogę.

2
1
7
12
4
85'

Depoitre dwoi i się i troi w ataku, ale znów nie dostał dobrego podania.

3
4
3
84'

Poletanović szukał podaniem na dobiegnięcie Gutkovskisa, ale zagrał niedokładnie.

4
1
4
2
83'

Przechwyt Szelągowskiego, piłka na prawo do Długosza, ale jego dośrodkowanie zablokowane.

3
1
2
82'

A teraz dla równowagi za szybko urwał się Gutkovskis.

4
2
1
1
2
81'

Na spalonym Czakwetadze.

2
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Vadis Odjidja-Ofoe.

15
3
3
2
2
79'

Depoitre wbiega za piłką w pole karne Rakowa i w ostatniej chwili zdążył z interwencją Niewulis.

5
2
1
1
77'

Kolejne bardzo dobre wejście Rundicia przerywające akcję Gentu.

12
4
1
1
4
76'

Vadis Odjidja-Ofoe na dobiegnięcie do Czakwetadze, ostry kąt i... Kovacević ma piłkę w rękach.

7
5
2
2
1
75'
72'

Faulowany Marcin Cebula blisko linii środkowej. Mocno obity gracz Rakowa.

1
4
6
3
71'

Długie zagranie z prawej strony boiska w stronę Gutkovskisa, ale z bramki na 16. metr wychodzi Bolat i wybija.

1
2
1
1
69'

KAA Gent. Schodzi: Andrew Hjulsager. Wchodzi: Roman Bezus.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Andrew Hjulsager #17
2
2
3
69'

KAA Gent. Schodzi: Tarik Tissoudali. Wchodzi: Giorgi Czakwetadze.

2
68'

Żółtą kartkę otrzymał Laurent Depoitre.

9
8
2
4
2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Michael Ngadeu-Ngadjui.

Michael Ngadeu-Ngadjui #5
KAA Gent
67'

Niewulis faulowany przy wyprowadzaniu piłki pod własnym polem karnym.

1
3
2
1
5
66'

Depoitre otrzymał podanie od Tissoudalego, wyprzedził obrońców i Kovacevicia i... piłka trafia w słupek!

3
64'

Gol! Strzelił Andrzej Niewulis.

Po rzucie rożnym niefortunnie interweniował Depoitre, którego zagranie okazało się... asystą przy golu Niewulisa! 1:0 Raków!

261
111
18
4
8
63'

Raków ma rzut rożny.

13
7
2
2
3
61'

Gutkovskis ładnie popracował przy linii bocznej, a wcześniej Cebula wyłuskał piłkę od rywala. Aut na wysokości pola karnego mają piłkarze Rakowa.

6
4
1
5
1
60'

Groźna szarża Odjidy-Ofoe. Blokowany kapitan Gentu przez Poletanovicia.

4
5
1
59'

Potrzebna interwencja lekarzy, gra przerwana.

1
1
2
3
4
58'

Ucierpiał Patryk Kun i leży na murawie.

2
3
2
54'

Znów gorąco pod bramką Rakowa. Strzał Tissoudalego obroniony, a dobitka Fortuny w boczną siatkę.

1
1
4
3
3
53'

Ale Gent zdobywa kolejne metry i przechodzi z piłką na połowę Rakowa.

3
5
2
3
3
51'

Wysoki, ale chodzony pressing piłkarzy Rakowa.

2
3
1
2
2
50'

Hanche-Olsen wrzuca z prawej strony, ale Kovacević łapie spokojnie na 5. metrze.

3
2
2
1
1
49'

Niedokładnie częstochowianie przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Gent w ataku.

4
2
2
2
3
48'

Jeszcze jeden rzut rożny, ale poradzili sobie obrońcy Rakowa.

1
3
2
1
47'

Rzut rożny dla gości, piłka wrzucona w pole bramkowe, a potem zatańczyła na górnej siatce po interwencji Kovacevicia.

3
1
1
46'

I już gorąco pod bramką Kovacevicia.

2
1
1
3
czas Druga połowa
45+1'

Co najmniej minutę dorzuca hiszpański arbiter do I połowy.

2
1
1
45'

Milan Rundić zdecydował się na strzał z dystansu i... choć do światła bramki trochę brakowało, i tak była to najlepsza okazja dla Rakowa w tej części gry.

9
6
3
1
1
43'

Trochę rozpaczliwe zagranie z głębi pola do Tissoudalego. Łapie Kovacević.

4
3
1
42'

Tissoudali zaczął taniec z piłką w polu karnym Rakowa, ale został zatrzymany przez Niewulisa.

6
1
1
41'

Teraz podeszli nieco wyżej pressingiem wicemistrzowie Polski, ale o odzyskanie piłki jest trudno.

3
2
1
40'

Uspokoiło się - przynajmniej na chwilę - pod obiema bramkami.

1
38'

Za szybko urwał się Marcin Cebula. Spalony.

3
1
1
37'

Cebula powalczył o przestrzeń trochę w stylu rugbowym. Aut blisko pola karnego dla Rakowa.

4
36'

Ożywił nam się mecz w ostatnich minutach, ale i tak przewaga po stronie Gentu.

2
1
2
35'

Kolejny raz Depoitre poszukiwany podaniem przez kolegów, ale tym razem zagranie do niego było za mocne.

1
33'

I już kontratak Gentu. Świetnie urwał się Depoitre, zagrał do uciekającego Tissoudalego, ten strzela, ale kapitalnie broni Kovacević! Dobitka Montesa już ponad bramką. Najlepsza okazja dla gości w tym meczu!

6
1
6
3
3
32'

Wrzutka Kuna do Musiolika, ale zabrakło dokładności po raz kolejny.

3
1
3
1
31'

Piłka centrowana w pole karne, ale Hanche-Olsen wybija za linię boczną.

1
1
1
3
4
30'

Faulowany Musiolik. Rzut wolny spod linii bocznej dla Rakowa.

7
29'

Króko wznowiona gra przez Raków. Podanie Wdowiaka w pole karne do Cebuli jednak za mało dokładne.

1
3
28'

Kilkudziesięciometrowy rajd Cebuli. Spod własnego pola karnego w stronę linii środkowej. Dopiero faul de Sarta go zatrzymał.

2
1
2
27'

Od początku meczu słychać głośny doping kibiców. Oni tutaj też przeżywają wielkie chwile, choć niestety nie w Częstochowie, a w Bielsku-Białej.

4
1
2
1
26'

Lewym skrzydłem próbowali goście, ale brakuje im ostatniego podania. Tudor zmusił do błędu Depoitre'a.

1
6
2
25'

W posiadaniu piłki na razie 66% Gent - 34% Raków.

4
1
1
3
6
24'

Starcie Tissoudalego z Tudorem. Faul tego pierwszego. Wszystko przy linii środkowej boiska.

1
1
3
6
23'

Na razie Vadis Odjidja-Ofoe robi to, na co ma ochotę w środku pola.

2
2
1
3
22'
21'

Ależ błąd Tudora przy wyprowadzeniu piłki. Kontra Gentu. Uderza Hjulsager, ale dobrze ustawiony w bramce jest Vladan Kovacević.

1
1
3
20'

Hjulsager zagrywa groźną piłkę do Depoitre'a, ale w porę przeciął to Papanikolau.

1
4
1
1
19'

Kilkudziesięciometrowe podanie do Tissaoudalego przeszło przez jedną z linii obrony Rakowa. Na szczęście dla częstochowian, udało się piłkę przechwycić.

1
1
1
18'

Piłkarz Rakowa schodzi do szatni w asyście lekarza. Nie wiadomo, czy wróci do gry dziś...

1
1
1
5
4
17'

Arsenić przy upadaniu nieszczęśliwie upadł na rękę i ma wyraźnie problem.

1
1
4
4
16'

Castro-Montes za mocno wypuścił sobie piłkę i - jak mawiają trenerzy - boisko mu się skończyło.

1
1
1
1
15'

Póki co Raków może bardziej przeszkadzać i bronić niż atakować i kreować.

1
1
2
13'

Długie zagranie w stronę Iviego Lopeza, ale źle sobie przyjął piłkę i nic z tego nie będzie.

2
1
1
1
3
12'

Dobrze zachował się w obronie Arsenić, ale rywale wciąż w posiadaniu piłki. Dziś gospodarze chyba trochę sobie pobiegają...

2
1
11'

Próba wrzutki Montesa na Depoitre'a, ale wybijają obrońcy Rakowa. Od rzutu rożnego Gent.

2
2
1
3
10'

Pierwsza akcja Rakowa. Wdowiak prawą stroną do Cebuli, ten potańczył chwilę z piłką w polu karnym i uderzył. Niestety, w środek bramki, więc pewnie broni Bolat.

1
1
2
9'

Ładne podanie Kuna do Iviego Lopeza, ale ten była atakowany i stracił piłkę.

4
3
1
1
3
8'

Kolejny raz prawą stroną piłkarze z Gandawy. Dobra interwencja Kuna, umiejętne zastawienie i od bramki rozpocznie Kovacević.

7'

Na razie trudno jest Rakowowi wydostać się z piłką z własnej połowy.

1
2
1
6'

Hjulsager wrzuca piłkę z prawej strony, ale nikt tego nie zamyka.

3
1
1
5'

Mateusz Wdowiak wdał się w walkę wręcz z Fortuną i świetnym zastawieniem tę walkę wygrał.

1
4'

Świetna interwencja Arsenicia przy szarży Depoitre'a.

2
3
2
1
3'

Już pierwsze podanie w poszukiwaniu Tissoudalego, ale za mocne. Od bramki rozpocznie Kovacević.

1
1
1'

Mecz w Bielsku-Białej ogląda dziś kilka tysięcy widzów. Dokładną liczbę poznamy później.

5
1
czas Start meczu
17:22

Alejandro Hernandez z Hiszpanii poprowadzi to spotkanie.