Liga Mistrzów: Półfinały, pierwsze mecze

4
3
3
90+1'

Miękkie odegranie Alessandro Florenziego do Keylora Navasa. Włoch dotknął futbolówkę klatką piersiową, dzięki czemu bramkarz mógł chwycić ją w dłonie.

2
2
4
3
4
90'

Doliczone cztery minuty.

10
3
4
1
8
87'

Trudno nadążyć za piłkarzami z Manchesteru. Kolejna ich ciekawa szarża w drugiej połowie. Phil Foden wbiegł między dwóch przeciwników i poczęstował Keylora Navasa strzałem z dużego palca. Futbolówka poleciała prosto w rękawice weterana.

14
3
1
2
3
86'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin De Bruyne za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

Manchester City
2
1
1
9
2
84'

Idą do przodu podopieczni Pepa Guardioli i chcą udokumentować swoją dominację jeszcze jednym golem. Piłka kopnięta zza pola karnego przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce Keylora Navasa.

16
6
3
4
7
84'

Riyad Mahrez najskuteczniejszym Algierczykiem w historii Ligi Mistrzów.

9
3
3
1
7
83'

Gra wznowiona. Na szczęście z Ilkayem Guendoganem, który boleśnie odczuł brutalny faul Idrissy Gueye. Pomocnika Paris Saint-Germain nie ma już na boisku i również rewanż w Manchesterze pozostało mu obejrzeć z boku.

6
2
2
5
1
82'

Manchester City tak cieszył się z prowadzenia. Pewnie postara się o trzeciego gola w rywalizacji jedenastu na dziesięciu.

10
1
2
2
5
80'
77'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Idrissa Gueye.

Dzieje się! Kompletnie rozbici gospodarze, choć pierwsza połowa przebiegała pod ich dyktando. Przed momentem stracili zawodnika. Idrissa Gueye zobaczył czerwoną kartką za brutalny faul na Ilkayu Guendoganie.

Paris Saint-Germain
41
15
7
2
10
75'

Riyad Mahrez uruchomił podaniem Phila Fodena, a ten na kwadrans przed końcem podstawowego czasu zatrudnił swoim uderzeniem ustawionego na linii Keylora Navasa. Tym razem bez zarzutu poradził sobie doświadczony bramkarz Paris Saint-Germain.

2
2
5
74'

Żółtą kartkę otrzymał Neymar za przewinienie na połowie przeciwnika.

12
2
2
1
2
71'

Gol! Strzelił Riyad Mahrez.

Za wykonanie rzutu wolnego podyktowanego za przewinienie Leandro Paredesa zabrał się Riyad Mahrez. Zrobił to znakomicie. Manchester City na prowadzeniu 2:1. Mahrez znalazł miejsce między ustawionymi w murze Presnelem Kimpembe oraz Leandro Maredesem, a także zaskoczył Keylora Navasa. Spektakularny zwrot akcji w półfinale Ligi Mistrzów!

81
40
7
8
13
70'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes.

Manchester City uskrzydlony swoim wyrównaniem. Będzie możliwość pokonania Keylora Navasa uderzeniem z rzutu wolnego.

11
1
3
3
67'

Kevin De Bruyne doprowadził do remisu! 1:1!

11
4
2
5
64'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Ołeksandr Zinczenko.

Marquinhos interweniował we własnym polu karnym i wykonał wybicie futbolówki po płaskim dośrodkowaniu Kyle'a Walkera. Manchester City musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Po krótkim rozegraniu stałego fragmentu gry piłka została przegrana po obwodzie pola karnego Paris Saint-Germain. Trafiła ona do Kevina De Bruyne, który najpewniej centrował, a wyszło z tego uderzenie w kierunku dalszego narożnika. Nie popisał się Keylor Navas i wpuścił to miękkie zagranie do sieci. Remis w Parc des Princes!

72
46
11
8
11
61'

Na otwarcie przedostatniego kwadransa efektowne uderzenie ponad poprzeczką w bramce Keylora Navasa. To Kevin De Bruyne złożył się do przewrotki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Trochę zabrakło do spektakularnego trafienia.

1
1
1
59'

Angel Di Maria raz jeszcze popracował w obronie. Argentyńczyk starał się podaniem uruchomić dysponującego olbrzymią prędkością Kyliana Mbappe. Przed Francuza wpadł Ederson i wykonał znakomitą interwencję poza własnym polem karnym. Dobre minuty!

2
2
1
1
1
56'

Jak na zawołanie, pokazał się Kylian Mbappe. Poradził sobie kilkoma zwodami z dwoma przeciwnikami z Manchesteru i wykonał wstrzelenie w pole bramkowe. Nie udało się do niego dostawić stopy Marco Verrattiemu i ostatecznie futbolówka została wyekspediowana na korner.

5
5
1
1
4
55'

Liderzy Paris Saint-Germain czekają na możliwość zrobienia krzywdy przeciwnikom.

2
2
2
1
12
53'

Angel Di Maria pomógł w odbiorze piłki i na dodatek sprowokował przeciwnika do popełnienia przewinienia. Gratulacje i to zasłużone od kompanów z Paris Saint-Germain.

2
52'

Wymiana podań zespołu z Anglii i stopniowo przybliżał się do bramki strzeżonej przez Keylora Navasa. Nie oznacza to jednak, że testuje niebezpiecznymi strzałami Kostarykanina. Wydawało się, że będzie taka możliwość po rajdzie Joao Cancelo, jednak zaplątał się Portugalczyk i ani nie uderzył, ani nie podał.

1
1
1
48'

Seria wstrzeleń w pole karne podopiecznych Mauricio Pochettino ze stałych fragmentów gry. Poradziła sobie z nimi defensywa dowodzona konsekwentnie przez Marquinhosa. Kapitan Paris Saint-Germain nie dość, że strzelił gola, to na dodatek zaprezentował liczne skuteczne interwencje w obronie.

1
1
5
46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji w Parc des Princes. Gospodarze mogli zastanowić się nad sposobem utrzymanie zaliczki, ale niewykluczone, że postarają się również o powiększenie jej przed rewanżem. Manchester City ma co poprawiać w porównaniu z tym, co wydarzyło się przed przerwą.