Serie A: 18. kolejka
17 sty 2021 12:30
89'

Gol! Strzelił Matteo Politano.

Jeszcze celne uderzenie oddane przez zmiennika przed końcem podstawowego czasu. Matteo Politano poradził sobie z dwoma przeciwnikami przed polem karnym i jest kolejnym zawodnikiem, który umieścił piłkę w bramce Bartłomieja Drągowskiego. Ładna akcja indywidualna.

11
4
2
1
4
87'
2
3
1
2
1
84'

David Ospina skoncentrowany na przedpolu. Kolumbijczyk pracuje wytrwale na wyczekiwane czyste konto. Przed momentem poradził sobie z dośrodkowaniem. Próbował pokonać weterana również Dusan Vlahović, ale nie trafił swoim strzałem zza linii pola karnego.

2
2
3
1
1
81'

W ostatnich minutach dwie interesujące akcje Napoli, ale tym razem bez efektu bramkowego. Eljif Elmas został zatrzymany blisko narożnika pola karnego. Kolejna szarża zakończona co prawda uderzeniem, jednak piłka tocząca się po nasiąkniętej wodą murawie została odprowadzona przez Bartłomieja Drągowskiego.

1
1
1
1
1
79'
79'

SSC Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Antonio Cioffi.

1
73'
73'
73'
72'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Lorenzo Insigne jest najważniejszym zawodnikiem wczesnego popołudnia w Neapolu. Dwa gole oraz asysta na koncie reprezentanta Włoch. Tym razem był on skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Piłka była na dłoniach Bartłomieja Drągowskiego, ale nie zdołał jej sparować.

12
7
2
6
4
70'

Pierwsza interwencja w meczu Bartłomieja Drągowskiego. Poradził sobie z uderzeniem Lorenzo Insigne. Po chwili przewinienie Gaetano Castrovillego na Tiemoue Bakayoko i rzut karny dla Napoli.

4
1
69'

Niezmiennie pada w Neapolu. Przed przerwą był na dodatek grad goli podopiecznych Gennaro Gattuso. Aktualnie ekipa z Toskanii dobija się do pola karnego przeciwnika, jednak niezmiennie na zero z przodu.

1
1
66'

Wstrzelenie z rzutu wolnego w kierunku pola karnego Napoli zostało poskromione przez odpowiednio ustawionego Kalidou Koulibalego. Reprezentant Senegalu miał blisko siebie Dusana Vlahovicia, ale nie pozwolił na zatrudnienie strzałem Davida Ospiny.

1
1
1
64'

W bliskiej perspektywie Napoli jest pojedynek o Superpuchar Włoch z Juventusem, dlatego każda cząstka energii oszczędzona w niedzielę może być cenna w środę. Fiorentina prowadzi grę po powrocie z szatni na boisko, a David Ospina oraz defensywa Azzurrich musi radzić sobie z szarżami duetu napastników Dusana Vlahovicia oraz Christiana Kouame.

2
55'

David Ospina musi mierzyć się z atakami budowanymi przez duet napastników przyjezdnych. Próbował już poprawić wynik Christian Kouame, a przed momentem Dusan Vlahović. Kolumbijczyk może ponadto liczyć na asekurację Kalidou Koulibalego. Senegalczyk interweniował metr przed linią bramkową.

3
1
2
1
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Insigne za próbę wymuszenia rzutu karnego.

3
2
5
2
3
48'

Fiorentina w drugiej połowie z nowym napastnikiem w szeregach. Christian Kouame zameldował się na boisku atakiem indywidualnym, a jego dośrodkowanie zostało poskromione przez skoncentrowanego Davida Ospinę.

1
1
1
46'

Druga połowa i dużo wskazuje na to, że rywalizacja jest już w stu procentach rozstrzygnięta. Napoli zamieniło cztery celne uderzenia w cztery gole. Fiorentina mogła tylko pozazdrościć przeciwnikowi skuteczności i szansa na zapunktowanie jest już minimalna.

1
3
komentarz

Andrea Petagna co prawda bez gola, ale z dwiema asystami. 4:0 w Neapolu!

3
2
1
Czy Napoli powiększy prowadzenie po przerwie?
Tak
Nie
2
1
1
45'

Doliczone trzy minuty.

1
1
2
1
3
45'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Mario Rui.

Zabawa w Neapolu! Polskie trafienie w stolicy Kampanii. Piotr Zieliński pokonał Bartłomieja Drągowskiego płaskim uderzeniem zza pola karnego. Kadrowicz Jerzego Brzęczka miał dużo miejsca po podaniu Mario Ruiego i idealnie zmieścił futbolówkę przy słupku. Jego rodak w bramce Fiorentiny może wyłącznie bezradnie rozkładać ręce.

62
22
6
3
3
42'

Faul Gaetano Castrovillego na Tiemoue Bakayoko. Fiorentina dostała trzy mocne ciosy od nadspodziewanie skutecznych przeciwników i karkołomnym zadaniem stało się dla niej zapunktowanie na Stadio Diego Armando Maradona.

2
1
1
1
40'

Hirving Lozano i Napoli prowadzi już 3:0!

3
1
1
38'

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Napoli zadaje kolejne ciosy przeciwnikom. Hirving Lozano strzelił do bramki Barłomieja Drągowskiego z bliska. Najważniejszy w akcji był asystent. Lorenzo Insigne nie dość, że dostarczył perfekcyjną piłkę Meksykaninowi, to na dodatek wcześniej zaprezentował efektowną akcję między czterema biernymi przeciwnikami. Rajd palce lizać.

7
3
2
1
1
36'

Gol! Strzelił Diego Demme. Asystował mu Andrea Petagna.

Napoli nie potrafiło kontrolować spotkania i szczęśliwie nie straciło gola w poprzednich kilkunastu minutach. Najlepszą obroną jest atak, a w tym gospodarze czują się dziś dobrze. Piotr Zieliński uruchomił Andreę Petagnę, a jego druga asysta została podsumowana płaskim uderzeniem na 2:0 przez Diego Demme.

12
8
1
32'

Cristiano Biraghi przeprowadza kolejne szarże na bramkę podopiecznych Gennaro Gattuso. Płaskie uderzenie po podaniu Francka Riberego przeturlało się nieznacznie obok słupka. Nie wyciągają wniosków gospodarze i niebawem mogą zapomnieć o swoim prowadzeniu.

1
1
30'

Drugi kwadrans i mnożą się szanse na wyrównanie. Na razie przyjezdnym z Toskanii brakuje skuteczności. Piłka po strzale Cristiana Biraghiego odbiła się od poprzeczki, a po uderzeniu Francka Riberego została poskromiona przez Davida Ospinę.

2
1
27'

Piłka obroniona przez Davidę Ospinę! Ogromna szansa na doprowadzenie do remisu, ale Franck Ribery nie pokonał swoim uderzeniem Kolumbijczyka. Sytuacja podbramkowa Fiorentiny była konsekwencją beznadziejnego zagrania Diego Demme przy wyprowadzeniu futbolówki.

3
2
2
2
1
24'

Poprzeczka bramki Napoli po strzale Cristiana Biraghiego! Na linii interweniowali David Ospina oraz Kalidou Koulibaly, ale mogliby nic nie zdziałać, gdyby futbolówka kopnięta przez skrzydłowego Fiorentiny poleciała odrobinę niżej.

3
2
3
1
1
22'

Przewinienie Sofyana Amrabata na zastawiającym dostęp do piłki Piotrze Zielińskim. Poprzedni faul na reprezentancie Polski miał przykre konsekwencje dla Fiorentiny. Tym razem jednak rozegranie Napoli zostało zatrzymane przez sędziego asystenta z powodu spalonego Hirvinga Lozano.

1
1
18'

Kolejna przerwa w grze. Tym razem medycy Napoli muszą interweniować po zderzeniu Davida Ospiny z Kostasem Manolasem. Sędzia musi już brać pod uwagę doliczenie kilku minut do pierwszej połowy meczu.

3
1
16'

Gra wznowiona po krótkiej przerwie spowodowanej pięściarską kontuzją Sofyana Amrabata. Akcja przeprowadzona przez Napoli przyniosła korner, a po nim uderzenie Lorenzo Insigne obok bramki Bartłomieja Drągowskiego.

1
12'

Tym razem Fiorentina od rzutu wolnego na połowie przeciwnika z Neapolu. Zbyt głęboka wrzutka w wykonaniu Cristiana Biraghiego została przechwycona przez skoncentrowanego w pobliżu własnej bramki Davida Ospinę.

1
1
1
1
11'

Akcja z wykorzystaniem Francka Riberego na połowie Azzurrich. Piłka od byłego reprezentanta Francji nie dotarła do ustawionego na desancie Dusana Vlahovicia. Fiorentina musiała zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu.

1
2
8'

Trwa atak Napoli po zmianie wyniku. Kolejna kombinacja zaprezentowana przez Hirvinga Lozano oraz Andreę Petagnę. Piłka tym razem uciekła ofensywnemu duetowi Azzurrich, ale Bartłomiej Drągowski ponownie musiał nakrzyczeć na swoich obrońców.

1
1
7'

Lorenzo Insigne na 1:0 dla Napoli. Świetne otwarcie.

2
1
5'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Andrea Petagna.

Napoli przetransportowało piłkę na połowę przeciwnika. Piotr Zieliński został tam sfaulowany przez Nikolę Milenkovicia. Po wznowieniu od rzutu wolnego składna akcja przeprowadzona z wykorzystaniem Hirvinga Lozano na prawym skrzydle. Podanie Meksykanina zgrał jeszcze Andrea Petagna do Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch pokonał Bartłomieja Drągowskiego płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów. Polak w bramce Fiorentiny nie miał dużych szans na zatrzymanie sunącej po murawie futbolówki.

3'

Fiorentina odważnie w początkowych minutach. Premierowa akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, a po dośrodkowaniu nie przymierzył w bramkę Dusan Vlahović. Nie minęło dużo czasu i David Ospina został zaatakowany wysokim pressingiem przez Sofyana Amrabata.

2
1
1
2'

Napoli w błękitnych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. Fiorentina w czerwonych strojach z białymi elementami. Rywalizacja rozpoczęła się w deszczu.

1
11:38

Piotr Zieliński i Bartłomiej Drągowski zagrają od początku meczu.

2
1
01:43

Sędzia: Daniele Chiffi

1
01:43

Fiorentina już odpadła z Pucharu Włoch. Podopieczni Cesare Prandellego mierzyli się na Stadio Artemio Franchi z Interem Mediolan i ponieśli porażkę 1:2. Doprowadzili do dogrywki, ponieważ odpowiedzieli na gola Arturo Vidala z rzutu karnego. W dodatkowym czasie nie było już riposty na decydujące trafienie Romelu Lukaku.

2
01:43

Kalidou Koulibaly i spółka poradzili sobie w poprzednim meczu z Empoli FC.

2
01:43

Piłkarze z Neapolu zwyciężyli w poprzednim meczu 3:2 z Empoli. Stawką tej rywalizacji na Stadio Diego Armando Maradona był awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Obrońca trofeum nie rozczarował wynikiem, choć potrzebował aż trzy razy obejmować prowadzenie, żeby złamać opór lidera Serie B.

1
01:43

Piotr Zieliński zgłasza gotowość do konfrontacji z przeciwnikiem z Florencji.

01:43

Napoli znajduje się na szóstym miejscu w tabeli ligi włoskiej. Celem Azzurrich jest powrót po roku nieobecności do Ligi Mistrzów. Przed konfrontacją z Fiorentiną ich strata do czwartego Juventusu to dwa punkty, dlatego wszystko jest w rękach podopiecznych Gennaro Gattuso.

01:43

W pierwszym, niedzielnym meczu ligi włoskiej zaprezentuje się SSC Napoli. Przeciwnikiem posiadacza Pucharu Włoch będzie ACF Fiorentina. Na boisku należy spodziewać się Piotra Zielińskiego oraz Bartłomieja Drągowskiego.