Spezia Calcio. Schodzi: Giulio Maggiore. Wchodzi: Riccardo Saponara.

1
1
1
89'

Ogromna szansa na doprowadzenie do remisu, ale piłka nie znalazła się w bramce. Eljif Elmas huknął ponad poprzeczką z centrum pola karnego!

2
3
88'

Żółtą kartkę otrzymał Claudio Terzi za przewinienie taktyczne.

Claudio Terzi #19
Spezia Calcio
3
1
87'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za przewinienie po stracie piłki.

Giovanni Di Lorenzo #22
SSC Napoli
1
1
1
85'

Napoli w polu karnym przeciwnika i szuka sposobu na uratowanie wyniku. Spezia Calcio, uskrzydlona odwróceniem rezultatu, broni ofiarnie.

1
1
82'

Gol! Strzelił Tommaso Pobega.

Spezia Calcio na prowadzeniu! Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się na Stadio Diego Armando Maradona. Beniaminek blisko sensacyjnego zwycięstwa. Tomasso Pobega wcześniej wywalczył rzut karny, a przed momentem strzelił gola. Wykonał on dobitkę z bliska uderzenia Emmanuela Gyasiego, po którym piłka odbiła się od słupka.

Tommaso Pobega #26
6
9
5
3
4
79'

Spezia Calcio. Schodzi: Diego Farias. Wchodzi: Martin Erlić.

Martin Erlić #28
1
77'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Ardian Ismajli za przewinienie w powietrzu na Andrei Petagni.

Ardian Ismajli #34
2
75'

Miękkie podanie Lorenzo Insigne do Hirvinga Lozano. Płaskie odegranie w kierunku Andrei Petagni ominęło już Ivana Provedela, ale znalazł się defensor i zdołał wyekspediować futbolówkę z pobliża bramki Spezii Calcio.

2
72'

Żółtą kartkę otrzymał Giulio Maggiore za przewinienie na Tiemoue Bakayoko.

1
1
70'

Po zmianie wyniku przyjezdni odważnie pozostali na połowie przeciwnika. Spezia Calcio poszuka możliwości przełamania się i zdobycia kompletu punktów.

1
1
1
68'

Gol! Strzelił M'Bala Nzola.

Wyrównanie w Neapolu. Spezia Calcio potrafiła odpowiedzieć na trafienie Andrei Petagni. M'Bala Nzola strzelił spokojnie z rzutu karnego na 1:1 po przewinieniu Fabiana Ruiza na Tomasso Pobedze. Będzie jeszcze gorąco w Kampanii!

M'Bala Nzola #18
2
2
5
5
7
66'

Rzut karny dla Spezii Calcio po faulu Fabiana Ruiza na Tomasso Pobedze.

4
4
4
3
5
65'

Żółtą kartkę otrzymał Tommaso Pobega za przewinienie na Giovannim Di Lorenzo.

1
1
1
63'

Spezia Calcio nie może już ograniczać się do bronienia. Beniaminek musi poszukać wyrównania. Już ponad godzina spędzona przez przyjezdnych w Neapolu i ich sytuacje podbramkowe są głównie konsekwencją szkolnych pomyłek Napoli.

1
2
1
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Ardian Ismajli za przewinienie na Piotrze Zielińskim.

1
1
2
1
3
58'

Gol! Strzelił Andrea Petagna. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Emmanuel Gyasi miał możliwość zranienia Napoli po beznadziejnym podaniu Tiemoue Bakayoko, ale trafił w Davida Ospinę. W odpowiedzi kontratak Azzurrich z wykorzystaniem prawego defensora. Płaskie dośrodkowanie Giovanniego Di Lorenzo zostało wykorzystane przez Andreę Petagnę. Zmiennik oddał uderzenie z bliska do bramki Ivana Provedela. Gospodarze na prowadzeniu po blisko godzinie bicia głowami w mur Spezii Calcio.

SSC Napoli
Asysta:
15
6
56'

Napoli powróciło do wariantu z klasycznym napastnikiem Andreą Petagną. Hirving Lozano został przestawiony na skrzydło osierocone przez Matteo Politano. Niezmiennie piłka głównie w posiadaniu gospodarzy, ale wynik jak widać, ani drgnie.

1
2
54'

Krótko po pojawieniu się na boisku Andrea Petagna miał możliwość pokonania strzałem z bliska Ivana Provedela. Dostał podanie od Giovanniego Di Lorenzo, poradził sobie z defensorem, ale huknął prosto w bramkarza ze Spezii.

1
1
52'

Piotr Zieliński uruchomił podaniem ustawionego blisko pola karnego beniaminka Hirvinga Lozano. Tym razem płaskie oraz celne uderzenie Meksykanina, jednak nie sprawiło ono problemu już odpowiednio rozgrzanemu Ivanowi Provedelowi.

3
50'

Piotr Zieliński przedzierał się w pobliżu linii pola karnego przeciwnika. Piłka wybita spod nóg reprezentanta Polski trafiła do Hirvinga Lozano, którego uderzenie było niecelne.

1
48'

Odważniej drużyna z Ligurii, która atakuje przeciwnika wysokim pressingiem. Spezia Calcio gra w czarnych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach.

1
46'

Druga połowa i przekonamy się, czy Napoli wyregulowało celowniki w szatni. Spezia Calcio z dwoma wprowadzonymi z ławki rezerwowych zawodnikami i być może zapowiada to odważniejszy sposób gry beniaminka.

3
2
1
2
46'

Spezia Calcio. Schodzi: Alessandro Deiola. Wchodzi: Tommaso Pobega.

Alessandro Deiola #27
46'

Spezia Calcio. Schodzi: Kevin Agudelo. Wchodzi: Emmanuel Gyasi.

komentarz

Azzurri nie potrafili dotąd zdobyć prowadzenia.

1
1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
Tak
Nie
45'

Doliczone dwie minuty.

42'

Uderzenie Lorenzo Insigne prosto w wciąż niepokonanego Ivana Provedela. Coraz mniej wskazuje na to, że piłka znajdzie się w bramce zawodnika z Półwyspu Iberyjskiego w pierwszej połowie. Pozostało zaledwie kilka minut zanim Maurizio Mariani zaprosi aktorów widowiska na przerwę do szatni.

1
1
37'

W odpowiedzi akcja Napoli. Piotr Zieliński uruchomił znakomitym podaniem Lorenzo Insigne. Płaskie uderzenie kapitana gospodarzy zostało sparowane poza lustro bramki przez Ivana Provedela. Reprezentanci Polski i Włoch musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

2
36'

Riccardo Marchizza wywalczył pierwszy w meczu korner dla Spezii Calcio. Ten sam zawodnik wykonał odchodzące dośrodkowanie spod chorągiewki, ale M'Bala Nzola nie oddał po nim dobrego uderzenia. Całe zamieszanie zakończyło się niecelnym strzałem zza pola karnego Luciena Agoume.

1
32'

Hirving Lozano powstrzymany w polu karnym przyjezdnych po podaniu Fabiana Ruiza. Jeszcze korner i ponownie za jego wykonanie zabrał się Piotr Zieliński. Dochodzące dośrodkowanie magika nie zostało podsumowane uderzeniem przez jakiegokolwiek zawodnika Napoli.

1
1
1
28'

Mario Rui wypatrzył Piotra Zielińskiego ustawionego blisko linii pola karnego beniaminka. Płaskie uderzenie reprezentanta Polski zostało zahamowane przez defensora z Ligurii. Ulubieniec Gennaro Gattuso musi szukać innego sposobu na poprawienie statystyk.

1
26'

Hirving Lozano strzelił do bramki z pomocą Ivana Provedela. Inna sprawa, że nie ma mowy o uznaniu gola Meksykanina z powodu spalonego w momencie podania Piotra Zielińskiego. Denerwuje się Gennaro Gattuso.

1
24'

Spalony w momencie podania Lorenzo Insigne do Mario Ruiego, dlatego późniejsze wstrzelenie reprezentanta Portugalii było nieistotne. Ivan Provedel od rzutu wolnego.

21'

Przebudzenie po niemrawych minutach. Matteo Politano zbiegł z prawego skrzydła do środka. Uderzenie z kilkunastu metrów byłego pomocnika Interu Mediolan okazało się niedokładne. Piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Ivana Provedela.

20'

Sporo osób zebrało się blisko linii bocznej boiska na wysokości ławki rezerwowych Spezii Calcio. Sędzia postanowił rozwiązać ten komitet przyglądających się meczowi. Akurat nie działo się nic interesującego, więc Maurizio Mariani miał na to czas.

1
17'

Kevin Agudelo uruchomił podaniem ustawionego blisko linii pola karnego Alessandro Deiolę. Jego próba została zablokowana i David Ospina nie musiał interweniować po szybkim rozegraniu beniaminka.

2
1
1
1
1
14'

Po wymianie podań z Mario Ruim strzelał Lorenzo Insigne. Kapitan Napoli nie przymierzył i musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Po stałym fragmencie gry szóste uderzenie reprezentanta Włoch w początkowym kwadransie, ale nadal bez gola.

1
1
1
1
1
12'

Trzy uderzenia oddane przez zawodników z Neapolu po dziecinnym dryblingu Ivana Provedela. Lorenzo Insigne, Fabian Ruiz i ponownie Lorenzo Insigne zostali powstrzymani przez rozpaczliwie ratującego się bramkarza oraz asekurującego go Claudio Terziego.

1
9'

Pierwsza akcja Spezii w polu karnym posiadacza Pucharu Włoch. Z piłką zatańczył Kevin Agudelo, poradził sobie z Lorenzo Insigne oraz Nikolą Maksimoviciem. Błędy Włocha oraz Serba naprawił blisko własnej bramki Tiemoue Bakayoko.

2
1
1
1
2
7'

Gospodarze w biało-błękitnych pasiakach i getrach w analogicznych barwach. Do tego czarne spodenki. Po przyblokowanym strzale Tiemoue Bakayoko kolejny korner dla podopiecznych Gennaro Gattuso. Za jego krótkie rozegranie zabrał się Piotr Zieliński. Ostatecznie dośrodkowanie reprezentanta Polski zostało poskromione.

1
1
1
4'

Ponownie Napoli blisko bramki Spezii Calcio. Przyblokowane uderzenie Matteo Politano i sędzia Maurizio Mariani przyznał gospodarzom rzut rożny. Po nieudanym rozegraniu stałego fragmentu gry futbolówka w objęciach Ivana Provedela.

1
1
1'

Napoli powinno prowadzić, a dlaczego tak nie jest, wie wyłącznie Lorenzo Insigne. Doskonała pozycja do oddania strzału po płaskim dośrodkowaniu Hirvinga Lozano. Reprezentant Włoch ominął miękkim uderzeniem Ivana Provedela, ale jednocześnie ominął bramkę. Katastrofalne pudło.