12 wrz 2020 16:00
komentarz

Jan Bednarek i spółka nie zapunktowali na inaugurację Premier League.

90+5'

Doliczony czas i nieomal Crystal Palace zmarnowało swój dorobek i wypuściło z rąk dwa punkty. Vicente Guaita uratował skórę Cheikhou'a Kouyate, który w pobliżu bramki dał się obiec jak junior Danny'emu Ingsowi. Snajper Southampton FC oddał uderzenie głową po wrzutce Kyle'a Walkera-Petersa, ale nadział się na paradę golkipera z Hiszpanii.

90'

Doliczone sześć minut.

1
1
1
88'

Ostatnie ataki na Selhurst Park. Piłka jest w bezpiecznej dla Crystal Palace odległości od bramki. Southampton FC próbuje coraz bardziej przypadkowych rozwiązań i wstrzeliwuje futbolówkę w pole karne klubu ze stolicy Anglii.

1
1
85'

Southampton FC. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Shane Long.

82'

Wilfried Zaha ponownie znalazł się w pobliżu bramki Alexa McCarthy'ego. Piłkarze Southampton FC muszą pamiętać o pilnowaniu tego zawodnika, trener musiał o tym przypominać na odprawach, mimo to Wilfried Zaha jest nieustannie groźny. Tym razem po jego strzale do bramki nie ma gola z powodu spalonego.

1
1
81'

Crystal Palace. Schodzi: Jeffrey Schlupp. Wchodzi: Eberechi Eze.

wchodzi Wchodzi
Eberechi Eze #25
schodzi Schodzi
79'

Podopieczni Ralpha Hasenhuttla z nadmiernym respektem wobec przeciwnika. Za długo wymieniają podania na własnej połowie boiska, a kiedy próbują transportować futbolówkę w pobliże bramki Crystal Palace, to wszyscy gospodarze są starannie rozstawieni w defensywie.

77'

Southampton FC. Schodzi: William Smallbone. Wchodzi: Moussa Djenepo.

William Smallbone #20
1
76'

Gospodarze dzielnie chronią prowadzenie wywalczone w początkowym kwadransie.

1
75'

Pozostał kwadrans rywalizacji w Londynie. Southampton FC potrzebuje kreatywnego rozwiązania w ofensywie, czegoś wykonanego na maksymalnych obrotach, nieobliczalnego i nieprzewidywalnego. Łatwo napisać, trudniej wykonać, ale jest jeszcze czas na wyrównanie.

2
1
70'

Nie spieszy się gospodarzom. Czują, że ten mecz może należeć do nich, a Southampton FC ma problem z kreowaniem dogodnych sytuacji podbramkowych. Vicente Guaitą nie spieszył się ze wznowieniem gry swoim wykopem i celebrował to tak długo jak mógł, żeby nie narazić się na napomnienie od Jonathana Mossa.

67'

Che Adams miał możliwość doprowadzenia do remisu. Piłkarz Southampton upadł w polu karnym gospodarzy i błagalnym wzrokiem spojrzał na prowadzącego spotkanie Jonathana Mossa. Arbiter nie zdecydował się na przyznanie jedenastki.

1
65'

Andros Townsend ma niekończące się pokłady energii do atakowania bramki Southampton FC. Kolejne przyspieszenie tego zawodnika, ale przyjezdni poradzili sobie z jego poskromieniem blisko narożnika pola karnego. Po zejściu Jana Bednarka drużyna szczelnie broni dostępu do własnej bramki.

1
1
63'

Alex McCarthy został sprawdzony przez posiadającego takie samo nazwisko zawodnika Crystal Palace. James McCarthy nie zaskoczył bramkarza Southampton FC próbą umieszczenia piłki za kołnierzem. Tylko korner dla zespołu z Selhurst Park.

61'

Godzina rywalizacji za zawodnikami i wciąż wynik pozostaje na styku. Southampton FC przeniósł grę na połowę przeciwnika, ale trudno jest tam rozmontować defensywę kierowaną podpowiedziami przez Vicente Guaitę.

1
58'

Żółtą kartkę otrzymał James McCarthy za ostre przewinienie.

Crystal Palace
55'

Vicente Guaita wyrasta na pierwszoplanowego zawodnika pojedynku. Bramkarz z Hiszpanii popisuje się refleksem na linii i udaremnia coraz to nowe próby wyrównania zawodników Southampton FC. Przed momentem były zawodnik Valencia CF poradził sobie z uderzeniem Che Adamsa.

53'

Crystal Palace zaczyna mieć problem z odpieraniem ataków swojego przeciwnika. Po połowie gospodarzy rozpędził się Che Adams i nieomal zmusił do kapitulacji Vicenta Guaitę strzegącego dostępu do bramki stołecznego zespołu.

1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Kyle Walker-Peters.

Czerwona kartka pokazana początkowo została zamieniona przez sędziego Jonathana Mossa na żółty kartonik. Odetchnął po swoim ostrym faulu Kyle Walker-Peters, ponieważ nie musi przedwcześnie schodzić z boiska. Poszkodowany był Tyrick Mitchell.

1
46'

Jan Bednarek został zmieniony przez austriackiego szkoleniowca Southampton FC już po pierwszej, skomplikowanej dla przyjezdnych połowie. Nie tylko reprezentant Polski miał problem z dynamicznymi zawodnikami Crystal Palace i nie był odpowiedzialny za stratę gola, ale to właśnie Jana Bednarka zastąpił Jannick Vestergaard.

48'

William Smallbone operuje na prawej stronie boiska wspólnie z Kylem Walkerem-Petersem. Przed momentem sprawnie rozegrana akcja oskrzydlająca. Po podaniu Iworyjczyk miał sporo miejsca, mimo to nie zdołał obsłużyć żadnego z kompanów z Southampton FC dokładnym dośrodkowaniem.

46'

Jonathan Moss zaprosił zawodników ponownie na boisko. Sędzia dał sygnał do wznowienia rywalizacji, a krótko po przerwie była szansa na wyrównanie zmarnowana przez Nathana Redmonda.