0:0
Zakończony

Juventus FC

komentarz

4:2. Arkadiusz Milik zapewnił Puchar Włoch klubowi z Neapolu!!! Reprezentant Polski rozstrzygnął konkurs rzutów karnych. Z zimną krwią pokonał Gianluigiego Buffona i po tym uderzeniu Azzurri mogą świętować zdobycie trofeum oraz uratowanie sezonu. Juventus przegrał Superpuchar Włoch, przegrał Coppa Italia. Gorąco w Turynie.

417
153
38
27
28
komentarz

3:2. Aaron Ramsey uderzył delikatnie do bramki i przedłużył nadzieje Juventusu.

51
20
17
27
73
komentarz

3:1. Nikola Maksimović zamknął trzecią serię konkursu rzutów karnych. Zaczynają szeroko uśmiechać się piłkarze z Neapolu. Blisko, coraz bliżej.

101
44
7
7
20
komentarz

2:1. Piłka w bramce po strzale piłkarza Juventusu. Coś nowego po restarcie calcio. Leonardo Bonucci.

43
15
10
25
44
komentarz

2:0. Matteo Politano przykłada palec do ust i ucisza ławkę rezerwowych Juventusu. Mocne uderzenie i futbolówka przedarła się przed palce Gianluigiego Buffona.

60
23
10
8
12
komentarz

Nie ma gola. W Turynie już temperatura wrzenia. Danilo wystrzelił piłkę w powietrze. Trzeba będzie jej poszukać na Stadio Olimpico.

64
36
18
12
13
komentarz

1:0. Lorenzo Insigne strzelił po ziemi tak precyzyjnie, że Gianluigi Buffon nawet nie symulował spóźnionej robinsonady.

63
25
5
10
12
komentarz

Nie ma gola. Pierwszy podszedł do piłki Paulo Dybala, chciał strzelić w prawy narożnik, ale rewelacyjnie interweniował Alex Meret!

63
20
12
10
10
komentarz

Na gorzkie podsumowania formy obu drużyn będzie jeszcze sporo czasu. Na razie pasjonujmy się konkursem rzutów karnych. Alex Meret kontra Gianluigi Buffon. Młodość kontra doświadczenie.

6
90+3'

Taki to finał bezbramkowy. Napoli na miarę swoich możliwości i to chyba najmocniejsza pochwała jaką można wygłosić pod adresem podopiecznych Gennaro Gattuso. Juventus z kolei poniżej oczekiwań. Stara Dama nie przebiła się przez rozsądnie broniących rywali.

15
6
7
3
3
90+2'

Gorąco w polu bramkowym Juventusu. Kibice w Neapolu aż podskoczyli i poczuli się właścicielami Pucharu Włoch. Nic z tego. Gianluigi Buffon zatrzymał uderzenie Nikoli Maksimovicia po dośrodkowaniu Matteo Politano z rzutu rożnego, a także dobitki Arkadiusza Milika oraz Eljifa Elmasa.

8
6
3
4
4
90'

Doliczone trzy minuty.

12
11
6
2
3
89'

Aaron Ramsey na uwolnienie. Walijczyk chyba nawet nie zakładał, że ze znacznej odległości pokona Alexa Mereta, a zamierzał po prostu zyskać czas na ustawienie się w obronie Juventusu.

7
11
1
1
2
88'
8
5
8
12
22
87'

Aurelio de Laurentiis znudzony i chyba zajmuje się przeglądaniem Twittera na trybunie. Może wysyła też do Gennaro Gattuso zestaw wykonawców rzutów karnych sms-em.

6
5
1
1
2
86'

Futbolówka na obrzeżach pola karnego Napoli, ale podopieczni Gennaro Gattuso mają już doskonale przećwiczone odpieranie leniwych rozegrań Juventusu FC. W defensywie Azzurri zagrali prawie bez zarzutu.

7
4
1
1
2
85'

Juventus. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Aaron Ramsey.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Paulo Dybala za faul na Diego Demme.

Juventus FC
1
1
1
1
82'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Matteo Politano oderwał się od obrońców Starej Damy i główkował z dogodnej pozycji. Zmiennik ma do siebie pretensje, że strzelił prosto w rękawice Gianluigiego Buffona.

2
1
3
2
1
80'

O poziom i atrakcyjność pierwszej połowy można było jeszcze się pokłócić i wymieniać argumentami. Po przerwie elektryzujących momentów jest już tyle co kot napłakał. Wszystko wskazuje na rozstrzygnięcie w konkursie rzutów karnych.

2
1
1
81'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Elseid Hysaj.

80'

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Allan.

2
1
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za wślizg w nogi Paulo Dybali.

SSC Napoli
6
1
74'

Juventus. Schodzi: Miralem Pjanić. Wchodzi: Federico Bernardeschi.

72'

Arkadiusz Milik miał pierwszą szansę na wpakowanie piłki do bramki Gianluigiego Buffona. Trafiła ona w centrum pola karnego pod nogi reprezentanta Polski, którego uderzenie bez przyjęcia było za wysokie. Złapał się za głowę napastnik przymierzany do klubu z Turynu.

11
8
3
6
4
70'

Arkadiusz Milik dostał swoje minuty na rozstrzygnięcie finału!

24
6
2
1
67'
66'
65'

Juventus. Schodzi: Douglas Costa. Wchodzi: Danilo.

2
2
2
2
2
61'

Piotr Zieliński uruchomił spod linii bramkowej Fabiana Ruiza. Podanie było nieszablonowe, ponieważ przed pole karne, jednak Hiszpan nie zamienił go w asystę. Pomocnik Napoli strzelił nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Gianluigiego Buffona.

14
6
5
5
5
60'

Godzina finału za zawodnikami. 150 minut bez gola Juventusu po ponownym uruchomieniu calcio. Napoli też nie rzuca na kolana swoim futbolem.

2
2
7
3
3
57'

Na domiar złego w ostatnich minutach przerwy spowodowane urazami. Diego Demme oberwał od Paulo Dybali, przez co potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

1
2
1
1
1
54'

Rodrigo Bentancur pognał za kontratakiem wyprowadzanym przez Cristiano Ronaldo. W nagrodę dostał podanie od Portugalczyka 20 metrów przez bramką Alexa Mereta. Uderzenie Urusa po prostu katastrofalne.

4
4
1
4
1
52'

Jose Callejon miał w planie dokręcić piłkę w pobliże okienka bramki Juventusu. Nieodpowiednia rotacja i Hiszpan nie zagroził Gianluigiemu Buffonowi.

2
1
3
1
3
51'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci za faul w pojedynku z Fabianem Ruizem.

3
2
2
2
50'

Oglądając grę Starej Damy przypominają się wszystkie grzechy wymieniane przez Maurizio Sarrego po przegranym 0:1 meczu z Olympique Lyon. Minął lokdown, a Juventus FC nadal gra za wolno i brakuje ruchu bez piłki.

3
2
1
2
2
49'

Niewiele wynikło z rzutu rożnego Bianconerich. Skoncentrowani podopieczni Gennaro Gattuso nie pozwolili dojść do dośrodkowania ani Matthijsowi de Ligtowi, ani Leonardo Bonucciemu.

1
47'

Napoli przez moment w dłuższym rozegraniu piłki na połowie Juventusu, co nie było częstym obrazkiem w pierwszej połowie finału. Lorenzo Insigne strzelił z bliska niecelnie, ale był świadomy tego, że znajduje się na spalonym i nie przykładał się maksymalnie.