SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Allan.

1
1
1
82'

Dłuższa wymiana podań przyjezdnych zakończona kolejnym strzałem zza pola karnego. Piłkarze Perugii powinni je potrenować przed przyjazdem do Neapolu.

1
2
2
1
1
80'

2
1
1
1
1
78'

Spokojnie dobiega końca mecz. Na teraz nota 4- dla Napoli za ten występ. Prowadzi bezproblemowo, ale już przez pięć kwadransów nie stworzyło akcji bramkowej.

3
1
1
1
1
75'
73'

Była jedna szansa na dosypanie pieprzu do tego spotkania. Diego Falcinelli zbiegł w kierunku bliższego słupka i główkował niecelnie po wrzutce z lewego skrzydła. Denerwują się kibice, ponieważ Napoli pozwoliło gościom wymienić podania.

2
2
1
1
1
71'

AC Perugia Calcio. Schodzi: Marco Carraro. Wchodzi: Amara Konate.

1
70'

Piotr Zieliński wymienił podania i padł w polu karnym przeciwnika. Sędzia nie gwizdnął jednastki po starciu z udziałem Polaka.

1
1
2
1
1
68'

Podanie do Fernando Llorente w pole karne Perugii. Napastnik Napoli nie rozgrywa dobrych zawodów, ale może jeszcze zrobi coś na zaprzeczenie.

1
1
1
1
1
67'

Fabian Ruiz już ogląda mecz z ławki rezerwowych, a w Napoli gra debiutant.

1
1
1
2
1
65'

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Diego Demme.

1
1
1
1
2
62'

AC Perugia Calcio. Schodzi: Pietro Iemmello. Wchodzi: Federico Melchiorri.

Federico Melchiorri #36
1
1
1
1
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Ruiz za przewinienie na Diego Falcinellim.

SSC Napoli
1
1
1
1
1
60'

Napoli ponownie zaczyna oblężenie pola karnego drugoligowca. Mniej więcej w tym samym momencie co w pierwszej połowie. Publiczność czeka na akcję bramkową podopiecznych Gennaro Gattuso.

2
1
1
1
1
56'

Żółtą kartkę otrzymał Norbert Gyomber, który po faulu na Hirvingu Lozano zaczął kopać piłkę w bandę reklamową. Sędzia nagrodził to zachowanie kartonikiem.

2
1
1
1
1
55'

AC Perugia Calcio. Schodzi: Cristian Buonaiuto. Wchodzi: Vlad Dragomir.

1
54'

Po dośrodkowaniu piłka trafiła pod nogi Piotra Zielińskiego. Pomocnik Napoli zrobił krzywdę sobie, a nie przeciwnikom, ponieważ poślizgnął się w momencie oddawania strzału. Na szczęścia Polak szybko pozbierał się na równe nogi.

3
3
2
1
1
52'

Dwa uderzenia gości z dystansu. Pewnie Serse Cosmi kazał uderzać zza linii pola karnego, ale na pewno nie kazał tego robić tak anemicznie.

2
2
2
2
2
50'

Nic się nie dzieje po przerwie. Gennaro Gattuso krzyczy i gestykuluje, ale goście odparli początkowe ataki jego podopiecznych. Rozgrzewał się intensywnie Arkadiusz Milik.

2
1
2
1
1
48'

David Ospina po zatrzymaniu strzału z rzutu karnego.

1
1
1
1
1
46'

Druga połowa.

1
1
1
2
1
Czy Lorenzo Insigne strzeli w tym meczu hat-tricka?

1
45+7'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Pietro Iemmello!

Częściowa rehabilitacja bramkarza Napoli za żenujące zachowanie w poprzednim meczu na Stadio Olimpico. David Ospina rzucił się w swoją lewą stronę i nie dał się pokonać z rzutu karnego.

7
6
3
1
2
45+5'

Rzut karny dla Perugii.

1
3
3
2
45+4'

Sędzia sprawdza, czy należy się jedenastka Perugii za zagranie ręką Elseida Hysaja.

3
2
1
45+1'

Piotr Zieliński strzelił po ziemi do bramki, ale nie ma zmiany rezultatu z powodu spalonego reprezentanta Polski. Szkoda, ponieważ pomocnik Napoli poluje i poluje na tego gola i nadal bezskutecznie.

1
1
1
5
1
45'

Doliczone dwie minuty.

2
2
2
1
1
43'

Aleandro Rosi podjął próbę pokonania Davida Ospiny płaskim strzałem zza pola karnego. Na początek trzeba jednak trafić w bramkę Kolumbijczyka.

1
1
2
1
2
40'

Ponownie "Lolo" w roli głównej. Idzie po króla strzelców.

3
3
2
2
2
38'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Inaczej niż 12 minut temu, ale równie pewnie. Lorenzo Insigne uderzył mięciutko z rzutu karnego w swój prawy narożnik, a Andrea Fulignati poszedł na kolanko w drugą stronę. Napoli prowadzi 2:0.

6
5
1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Pietro Iemmello za protestowanie.

2
2
3
3
3
36'

Sędzia zastanawiał się przy monitorze czy podyktować rzut karny za zagranie ręką Pietro Iemmello. Jest jedenastka!

4
3
3
2
2
33'

Piotr Zieliński posadził przeciwnika na czterech literach i oddał futbolówkę Hirvingowi Lozano. Aktywnie gra Meksykanin, ale jakość jego strzałów pozostawia trochę do życzenia.

3
3
3
3
3
31'

Żółtą kartkę otrzymał Marcello Falzerano za faul na Mario Ruim.

1
1
2
2
2
30'

Hirving Lozano wbiegł w pole karne Perugii i starał się dokręcić piłkę w okienko bramki. Nie musiał interweniować Andrea Fulignati, którego wyręczył odważny obrońca. Przyjął on uderzenie byłego piłkarza PSV Eindhoven na głowę.

1
1
2
1
1
28'

Lorenzo Insigne z zimną krwią otworzył wynik.

2
2
1
1
1
26'

Pierwsza bramka dla wicemistrza Włoch. Lorenzo Insigne musiał chwilę poczekać na możliwość wykonania rzutu karnego, co kompletnie go nie zdekoncentrowało. Były reprezentant Włoch położył Andreę Fulignatiego i posłał futbolówkę po ziemi w swój lewy narożnik.

8
7
2
2
1
24'

Rzut karny dla Napoli. Mardochee Nzita sfaulował wbiegającego w szesnastkę Hirvinga Lozano.

3
3
2
2
2
22'

Napoli przestało schodzić z połowy drugoligowca. Seria rzutów rożnych i po dośrodkowaniu po raz drugi w tym meczu strzelił Kostas Manolas. Ponownie środkowemu obrońcy nie udało się przymierzyć w lustro bramki.

3
2
2
2
3
20'

Tym razem Lorenzo Insigne nie podawał, a próbował strzelić gola. Akcja z udziałem Piotra Zielińskiego, której przedostatnim elementem była wrzutka Elseida Hysaja, zasługiwała na lepsze zakończenie, tymczasem "Lolo" skiksował w centralnej części pola karnego.

2
2
2
2
3
16'

Piłka przetoczyła się obok bramki wicemistrza Włoch po uderzeniu z dystansu. Perugia odpowiada gospodarzom przede wszystkim atakami Pietro Iemmello.

3
2
3
2
2
13'

Hirving Lozano! Po prostopadłym podaniu Meksykanin miał przed sobą jedynie Andreę Fulignatiego i przegrał ten pojedynek. Uruchomił go Lorenzo Insigne. Zaczyna pękać defensywa drugoligowca.

2
2
3
2
2
12'

Tym razem jest celna próba. Fabian Ruiz strzelił tuż zza linii pola karnego prosto w dobrze ustawionego Andreę Fulignatiego. Był jeszcze korner i Kostas Manolas uderzył po dośrodkowaniu obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Perugii.

4
3
2
2
3
11'

Kombinacja Piotra Zielińskiego oraz Lorenzo Insigne. W wymianę podań Polaka i Włocha wmieszał się przeciwnik i nie pozwolił na zakończenie ataku uderzeniem.

2
2
3
2
2
10'

Eljif Elmas zakręcił przeciwnikiem przed polem karnym i oddał strzał prawą stopą. Wyraźne pudło reprezentanta Macedonii Północnej i pierwsze gwizdy w Neapolu.

3
2
2
2
3
7'

Mario Rui robił coś na podobieństwo dryblingu na lewej stronie boiska. Portugalczyk zaplątał się i odbił od będącego blisko przeciwnika. Nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

4
3
3
3
4
4'

Ponownie Pietro Iemmello. Techniczne uderzenie zza pola karnego nieznacznie obok bramki Napoli. Gospodarze w klasycznych strojach w błękitno-białych barwach.

3
2
3
2
2
3'

Tak wyglądały ostatnie przygotowania gospodarzy do meczu.

2
3
2
2
3
1'

Perugia oddała pierwszy strzał. Grający w czerwonych strojach piłkarze podeszli pod pole karne gospodarzy, a Pietro Iemmello zatrudnił Davida Ospinę. Kolumbijczyk znacznie lepiej niż w sobotnim meczu z Lazio.