Drużyna Recy i Kiwiora sprowadzona na ziemię

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca

Polacy ze Spezii Calcio rozegrali pełny mecz, ale nie będą go dobrze wspominać. Drużyna z Ligurii poniosła porażkę 1:4 z US Sassuolo. Po wielu miesiącach niepowodzeń zwyciężyła Genoa CFC.

Tydzień temu Spezia Calcio wykorzystała szansę na przerwanie serii niepowodzeń. Arkadiusz Reca, Jakub Kiwior i pozostali podopieczni Thiago Motty odetchnęli po odniesieniu zwycięstwa u siebie z Cagliari Calcio. Tym razem wybrali się do Reggio Emilia. Reca przed zgrupowaniem seniorskiej reprezentacji Polski, a Kiwior przed młodzieżówką odwiedzili US Sassuolo.

Spezia została sprowadzona na ziemię po ostatnim przełamaniu i tym razem poniosła wysoką porażkę 1:4 z przeciwnikiem pukającym do europejskich pucharów. Jedynego gola dla zespołu z Ligurii strzelił Daniele Verde w pierwszej połowie, a po nim było 1:1.

US Sassuolo zapewniło sobie zwycięstwo po przerwie. Najskuteczniejszym piłkarzem wieczoru był Domenico Berardi, który strzelił dwa gole. Za jego przykładem poszli Kaan Ayhan oraz Gianluca Scamacca i w ostatnim kwadransie podstawowego czasu dopełnili dzieła zniszczenia Spezii.

Genoa CFC wygrała dopiero po raz drugi w sezonie. Przedostatnia drużyna ligi pokonała 1:0 Torino FC dzięki strzałowi Manolo Portanowy w 14. minucie. Rossoblu akurat bronią ostatnio dobrze i utrzymali prowadzenie 1:0 do końca. Karol Linetty został na ławce rezerwowych Granaty.

30. kolejka Serie A:

US Sassuolo - Spezia Calcio 4:1 (1:1) 1:0 - Domenico Berardi (k.) 17' 1:1 - Daniele Verde 36' 2:1 - Domenico Berardi 48' 3:1 - Kaan Ayhan 78' 4:1 - Gianluca Scamacca 81'

Genoa CFC - Torino FC 1:0 (1:0) 1:0 - Manolo Portanova 14'