Koncert Tunezji. Problemy Wybrzeża Kości Słoniowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Livesey - FIFA / Na zdjęciu: Max Gradel
Getty Images / Alex Livesey - FIFA / Na zdjęciu: Max Gradel

Kolejne spotkania 2. kolejki fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki za nami. Zrehabilitowała się Tunezja, która wysoko pokonała Mauretanię. Swoje spotkanie zremisowało Wybrzeże Kości Słoniowej.

Grupa E:

Wybrzeże Kości już w niedzielę mogło zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Faworyt prowadził z Sierra Leone w doliczonym czasie 2:1. Rywale jednak w dramatycznych okolicznościach wyrównali.

Wybrzeże Kości Słoniowej wcześniej powinno zapewnić sobie większą przewagę. W 1. połowie rzut karny zmarnował Franck Kessie. Wybrzeże Kości Słoniowej - Sierra Leone 2:2 (1:0) 1:0 - Haller 25' 1:1 - M. Kamara 5' 2:1 - Pepe 65' 2:2 - A. Kamara 90+3'

[multitable table=1455 timetable=83641]Tabela/terminarz[/multitable]

Grupa F:

Po porażce w pierwszym meczu z Mali, faworyt do wygrania Pucharu Narodów Afryki Tunezja zrehabilitował się i 4:0 pokonał Mauretanię. Już po dziewięciu minutach było 2:0. Po zmianie stron Orły Kartaginy dołożyły kolejne dwa trafienia i wciąż wszystko jest w ich nogach.

Do pewnego awansu do fazy grupowej wystarczy pokonać Gambię. Debiutujący w PNA zespół jest jednak na razie niepokonany w turnieju.

Tunezja - Mauretania 4:0 (2:0) 1:0 - Mathlouthi 4' 2:0 - Khazri 9' 3:0 - Kazri 64' 4:0 - Jaziri 66'