Bundesliga. VfL Wolfsburg nadal bez porażki. Hertha Berlin nie uciekła od strefy spadkowej. Epizody Piątka i Białka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Maja Hitij / Na zdjęciu w walce o piłkę od lewej: Renato Steffen i Maximilian Mittelstadt
Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu w walce o piłkę od lewej: Renato Steffen i Maximilian Mittelstadt

Hertha Berlin i VfL Wolfsburg podzieliły się punktami. Ich spotkanie w ramach 6. kolejki Bundesligi zakończyło się remisem 1:1. Epizody w końcówce zaliczyli Krzysztof Piątek i Bartosz Białek.

Hertha Berlin fatalnie rozpoczęła sezon. Po pięciu kolejkach miała na swoim koncie tylko trzy punkty i zajmowała piętnaste miejsce. O cztery "oczka" więcej zgromadził VfL Wolfsburg, ale warto dodać, że Wilki to jedyny niepokonany zespół w Bundeslidze. Hertha na własnym stadionie chciała przełamać złą passę i rozpocząć marsz w górę tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w pierwszych pięciu minutach przeprowadzili dwie groźne akcje. Do siatki rywali trafił nawet Maximilian Philipp, ale Niemiec był na spalonym. Jednak to Hertha jako pierwsza strzeliła gola. Pozornie łatwy do obrony strzał oddał Matheus Cunha, ale kompletnie zaskoczył Koena Casteelsa.

VfL Wolfsburg rzucił się do ataków i kwadrans później doprowadził do remisu. Po dograniu Philippa piłka trafiła do Ridle Baku. Ten na szesnastym metrze przełożył sobie piłkę na lewą nogę i huknął pod poprzeczkę. Bramkarz Herthy, Alexander Schwolow nie miał szans na interwencję.

Po przerwie nie było to porywające widowisko. Obie ekipy dobrze grały w defensywie. Choć strzałów nie brakowało, to jednak nie były to celne uderzenia. W 82. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Piątek, ale Polak nie miał okazji do tego, by zagrozić bramce rywali. Niemal cały mecz na ławce spędził Bartosz Białek z VfL Wolfsburg. Napastnik wszedł na boisko w 93. minucie i zaliczył debiut w Bundeslidze.

Hertha Berlin - VfL Wolfsburg 1:1 (1:1) 1:0 - Matheus Cunha 6' 1:1 - Ridle Baku 20'

Hertha Berlin: Alexander Schwolow - Peter Pekarik, Dedryck Boyata, Omar Alderete, Maximilian Mittelstaedt (74' Marvin Plattenhardt) - Niklas Stark - Vladimir Darida, Matheus Cunha, Lucas Tousart (57' Matteo Guendouzi) - Dodi Lukebakio (74' Javairo Dilrosun), Jhon Cordoba (82' Krzysztof Piątek).

VfL Wolfsburg: Koen Casteels - Renato Steffen, Maxence Lacroix, John Anthony Brooks, Jerome Roussillon (85' Felix Klaus) - Maximilian Philipp (65' Admir Mehmedi), Yannick Gerhardt, Ridle Baku, Xaver Schlager, Josip Brekalo (66' Joao Victor) - Wout Weghorst (90+3' Bartosz Białek).

Żółte kartki: Marvin Plattenhardt, Peter Pekarik, Matteo Guendouzi (Hertha Berlin) oraz Yannick Gerhardt (VfL Wolfsburg).

Inne wyniki:

SC Freiburg - Bayer 04 Leverkusen 2:4 (1:2) 1:0 - Lucas Hoeler 3' 1:1 - Lucas Alario 29' 1:2 - Lucas Alario 42' 1:3 - Nadiem Amiri 64' 2:3 - Nils Petersen 72' 2:4 - Jonathan Tah 76' [multitable table=1247 timetable=10723]Tabela/terminarz[/multitable] Czytaj także: "Duże napięcie psychiczne". Flick wyjawił prawdę o Lewandowskim Najgorszy początek Barcelony od 18 lat. Wymowne słowa Ronalda Koemana