La Liga. Real Madryt - Sevilla FC: zwycięski dublet Casemiro w hicie kolejki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt

Hit 20. kolejki Primera Division 2019/2020 dla Realu Madryt. Królewscy przed własną publicznością pokonali Sevilla FC 2:1, a dublet ustrzelił pomocnik Casemiro.

Starcie wicelidera - Realu z czwartą w tabeli Sevillą zapowiadało się bardzo ciekawie. Faworytem potyczki wydawała się być drużyna z Madrytu, która nie przegrała we wszystkich rozgrywkach od 19 października 2019 roku i wygrała dwie ostatnie konfrontacje z klubem ze stolicy Andaluzji.

Od początku pierwsza połowa batalii na Santiago Bernabeu nie zachwycała. Brakowało składnych, ciekawych akcji, które kończyłyby się strzałem na bramkę. Real, grający w I odsłonie bez Karima Benzemy, nie miał argumentów w ofensywie.

W 29. minucie zawodów Real mógł stracić gola. Jednakże wideoweryfkacja (VAR) wykazała, że przed trafieniem głową Luuka de Jonga po rzucie rożnym faulowany był Eder Militao. Wobec tego sędzia Juan Martinez Munuera tej bramki Holendra nie uznał. Ostatecznie wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Na początku 2. połowy meczu Królewscy wciąż nie zachwycali, ale dość niespodziewanie w 57. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas świetnym podaniem piętką popisał się Luka Jović, a Casemiro znakomitą podcinką nad bramkarzem Tomasem Vaclikiem.

Od tego momentu spotkanie nabrało rumieńców, zaś niespełna 420 sekund później Andaluzyjczycy za sprawą ładnego strzału de Jonga z około 16 metrów doprowadzili do remisu.

Odpowiedź ze strony Realu Madryt nadeszła dość szybko. W 69. minucie dokładnie z prawego skrzydła dośrodkował Lucas Vazquez, natomiast celnie główkował Casemiro, który skompletował dublet.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a już starali się tylko kontrolować boiskowe wydarzenia i dowieźli swoje cenne zwycięstwo z Sevilla FC do końca starcia.

Primera Division, 20. kolejka:

Real Madryt - Sevilla FC 2:1 (0:0) 1:0 - Casemiro 57' 1:1 - Luuk de Jong 64' 2:1 - Casemiro 69'

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Eder Militao, Raphael Varane, Marcelo (71' Ferland Mendy) - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić - Lucas Vazquez, Luka Jović (62' Karim Benzema), Rodrygo Goes (62' Vinicius Junior).

Sevilla FC: Tomas Vaclik - Jesus Navas, Jules Kounde, Diego Carlos, Sergio Reguilon - Nemanja Gudelj, Fernando, Ever Banega (80' Rony Lopes) - Munir El Haddadi (67' Youssef En-Nesyri), Luuk de Jong, Franco Vazquez (75' Oliver Torres).

Żółte kartki: Casemiro, Dani Carvajal, Luka Modrić (Real Madryt) oraz Evern Banega (Sevilla FC).

Sędziował: Juan Martinez Munuera.

***

Levante UD - Deportivo Alaves 0:1 (0:0) Osasuna Pampeluna - Real Valladolid 0:0 SD Eibar - Atletico Madryt 2:0 (1:0)