Primera Division: Espanyol Barcelona zgubił punkty w meczu z autsajderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Na zdjęciu: Borja Iglesias (z lewej) i Adrian Dieguez (z prawej)

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie rozpoczynające 25. kolejkę Primera Division. SD Huesca, która w lidze jest ostatnia, urwała dwa punkty Espanyolowi.

Piłkarze Espanyolu Barcelona nad strefą spadkową mają zaledwie sześć punktów przewagi. Mecz u siebie z zamykającym tabelę zespołem SD Huesca był wymarzonym miejscem na ucieczkę niżej notowanym rywalom.

Goście mają coraz mniejsze szanse na zachowanie ligowego bytu, ale wciąż wierzą w utrzymanie. W 20. minucie drużyna z Hueski objęła prowadzenie za sprawą Estebana Granero. Pomocnik precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego. Gościom udało się wyrównać dwie minuty po przerwie. Gola zdobył Xabier Etxeita.

W końcówce gospodarze ponownie mogli zdobyć gola i zdobyć cenne trzy punkty. Strzał głową Davida Ferreiro kapitalnie obronił Diego Lopez.

Espanyol Barcelona - SD Huesca 1:1 (0:1) 0:1 - Granero 20' 1:1 - Etxeita 47'