II liga: Ruch Chorzów rozpędza się. Efektowna wygrana Niebieskich

Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów

Po słabym starcie Ruch Chorzów pnie się w tabeli II ligi. W sobotę pokonał Rozwój Katowice 3:0. Przy Cichej Niebiescy wystąpili w roli... gości.

Z ruin, po kolejnym spadku Ruchu Chorzów, zaczyna coś powstawać. Przy Cichej w sobotni wieczór znowu widać było uśmiechy. Niebiescy jako... goście zagrali z Rozwojem. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. W Katowicach podczas spotkania derbowego mogłoby zrobić się niebezpiecznie.

Chorzowianie do przerwy prowadzili po trafieniu lewego obrońcy Mateusza Bartolewskiego, który głową wykorzystał dogranie z rogu. W 1. połowie katowiczanie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, jednak ich nie wykorzystali. - Gdyby padł gol, to nie wiemy jak mecz by się wtedy zakończył. Tym razem udało się wygrać, ale przyjdą takie pojedynki, że za takie błędy zapłacimy - denerwował się po spotkaniu trener Niebieskich Dariusz Fornalak.

Po zmianie stron Ruch podwyższył wynik. Jednak swoją wyższość zaczął dokumentować po wejściu na plac gry doświadczonego Wojciecha Kędziory. Na 2:0 trafił Lukas Duriska, Słowak wypożyczony na Cichą z Rakowa. Prawy obrońca z miejsca wskoczył do składu chorzowian i wniósł sporo do drużyny. - Nie możemy tak grać w defensywie. Cieszę się, że mimo wielu momentów słabej gry zdołaliśmy dzisiaj wygrać - stwierdził Fornalak. Wynik spotkania ustalił Artur Balicki, który wykorzystał błąd defensywy Rozwoju.

Dobra seria Ruchu trwa. Po dwóch remisach Niebiescy wygrali do zera dwa spotkania, gola nie stracili już w trzecim z rzędu starciu. Mimo tego kibice wciąż czekają na zmianę między słupkami. W sobotę fanów o palpitacje serca kilka razy przyprawił Kamil Lech. Cudem jest, że golkiper od kilkuset minut nie puścił bramki. - Wilk dopiero do nas dołączy - wyjaśnił Fornalak. Bramkarz Cracovii został do Ruchu wypożyczony do końca sezonu. - Czekamy, że coś jeszcze się wydarzy - w kontekście kolejnych transferów wypowiedział się szkoleniowiec.

Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 0:3 (0:1)
0:1 - Bartolewski 26'
0:2 - Duriska 64'
0:3 - Balicki 78'

Rozwój Katowice: Bartosz Golik - Daniel Paszek (81' Sebastian Olszewski), Damian Lepiarz, Przemysław Gałecki, Seweryn Gancarczyk, Kamil Łączek - Michał Płonka, Bartosz Baranowicz (69' Rafał Kuliński), Przemysław Mońka (81' Patryk Gembicki) - Damian Niedojad (70' Daniel Kaletka), Bartosz Marchewka.

Ruch Chorzów: Kamil Lech - Lukas Duriska, Robert Obst, Dominik Małkowski, Mateusz Bartolewski - Jakub Kowalski, Maciej Urbańczyk, Michał Walski (60' Wojciech Kędziora), Mateusz Bogusz (85' Bartłomiej Wdowik), Tomasz Podgórski (80' Bartosz Nowakowski) - Artur Balicki (81' Patryk Sikora).

Żółte kartki: Baranowicz, Marchewka (Rozwój) oraz Bartolewski (Ruch).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).