Primera Division: nowy trener i pierwsze punkty Valencii. Wyjazdowe wygrane Espanyolu i Leganes

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/MIGUEL ANGEL POLO
PAP/EPA / PAP/EPA/MIGUEL ANGEL POLO

To wręcz niewiarygodne, ale aż pięciu kolejek potrzebowała Valencia CF, by zdobyć swoje pierwsze ligowe punkty. Pod wodzą nowego trenera Salvadora "Voro" Gonzaleza, Nietoperze wygrały z Deportivo Alaves 2:1.

Po katastrofalnym początku sezonu i czterech porażkach z rzędu, we wtorkowy wieczór pracę w Valencii stracił Pako Ayestaran. Następcą Hiszpana, w trybie błyskawicznym, został Salvador Gonzalez Voro, który z marszu miał poprowadzić Nietoperzy do zwycięstwa z Deportivo Alaves. Udało mu się.

Gospodarze zaczęli zgodnie z planem. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Victor Laguardia uprzedził zarówno napastnika gospodarzy, jak i własnego bramkarza, i głową wpakował piłkę do własnej bramki.

Beniaminek, który zadziwił piłkarski świat niedawnym zwycięstwem na Camp Nou, nie załamał się i zdołał wyrównać jeszcze przed przerwą. Z rzutu rożnego celnie dośrodkował Aleksandar Katai, a piękną "główką" popisał się Gaizka Toquero Pinedo.

W drugiej połowie długo pachniało remisem. Konkretnie do 87. minuty. Wówczas, faulu we własnym polu karnym dopuścił się Marcos Llorente, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dani Parejo. Ten gol przesądził losy rywalizacji.

W pozostałych spotkaniach górą byli goście. Espanyol powetował sobie domową porażkę z Realem Madryt i wygrał w Pampelunie. Natomiast CD Leganes dość niespodziewanie wygrało na El Riazor. Deportivo zagrało dobre pierwsze 45 minut, ale tragiczna postawa w drugiej połowie kosztowała je porażkę. Oba spotkania kończyły się wynikiem 1:2.

Osasuna Pampeluna - Espanyol Barcelona 1:2 (0:1) 0:1 - Leo Baptistao 42' 1:1 - Sergio Leon 68' 1:2 - Gerard Moreno 72' Deportivo La Coruna - CD Leganes 1:2 (1:0)

1:0 - Celso Borges 31' 1:1 - Luciano 55' 1:2 - Gabriel 61'

Valencia CF - Deportivo Alaves 2:1 (1:1) 1:0 - Victor Laguardia (sam.) 28' 1:1 - Gaizka Toquero Pinedo 45' 2:1 - Dani Parejo (k.) 87'