Radzio strzelił i... wyleciał - relacja z meczu Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice

Sebastian Radzio został bohaterem Wigier Suwałki. Piłkarz beniaminka w końcówce spotkania zdobył zwycięskiego gola, ale nie dotrwał do końca spotkania.

Gospodarze do meczu z Chojniczanką przystąpili bardzo zmotywowani. Wigry od początku zaatakowały i w 9. minucie objęły prowadzenie. Błąd popełniła defensywna przyjezdnych, co z zimną krwią wykorzystał Bartosz Biel.

Szybko stracony gol obudził zespół z Chojnic. W 12. minucie źle zachowała się z kolei obrona zespołu z Suwałk, ale Marek Gancarczyk nie wykorzystał dobrej sytuacji. Piłkarz Chojniczanki poprawił się w 20. minucie, kiedy strzałem do siatki sfinalizował podanie Przemysława Pietruszki. [ad=rectangle] Od tego momentu mecz wyrównał się. Do końca pierwszej części obydwa zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych okazji, ale zawodnicy grali nieskutecznie. Groźnie było min. w 27. minucie, kiedy tuż obok bramki uderzył Paweł Zawistowski.

Po zmianie stron ponownie zaatakowali gospodarze. W 55. minucie uderzał Karol Mackiewicz, ale Rafał Misztal obronił. W 58. minucie bramkarz przyjezdnych po raz kolejny zatrzymał piłkarzy beniaminka, kiedy strzelał Biel.

Po około godzinie mecz ponownie wyrównał się, jednak to gospodarze stwarzali sobie dogodniejsze okazje. W 74. minucie minimalnie przestrzelił Sebastian Radzio. Piłkarz Wigier skuteczniejszy był sześć minut później, kiedy strzałem do siatki sfinalizował dośrodkowanie w pole karne.

Zawodnik gospodarzy jednak nie dotrwał do końca meczu. Kilka minut przed końcem gry Radzio otrzymał czerwoną kartkę za ostry faul. Jednak przyjezdnym nie udało się wykorzystać liczebnej przewagi i doprowadzić do remisu.   Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1) 1:0 - Biel 9' 1:1 - Gancarczyk 20' 2:1 - Radzio 81' Składy:

Wigry Suwałki: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz (23' Maciej Wichtowski), Bartosz Widejko - Karol Mackiewicz (87'Kamil Lauryn), Maksims Rafaļskis, Michał Kopczyński, Bartosz Biel, Sebastian Radzio - Darvydas Sernas (46' Marcin Tarnowski).

Chojniczanka Chojnice: Rafał Misztal - Daniel Chyła, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Przemysław Czerwiński, Paweł Zawistowski, Krystian Feciuch (66' Paweł Iwanicki), Marek Gancarczyk (77' Wojciech Lisowski) - Rafał Siemaszko (86' Błażej Radler), Tomasz Mikołajczak. Żółte kartki: Rafalskis, Salik, Biel (Wigry) oraz Feciuch, Chyła (Chojniczanka). Czerwona kartka: