Wisła Płock i Puszcza Niepołomice nie zwalniają tempa - wyniki sobotnich meczów 31. kolejki gr. wschodniej II ligi

Wisła Płock i Puszcza Niepołomice wygrały swoje sobotnie mecze w II lidze i są coraz bliższe awansu. Po piętach depcze im Pelikan Łowicz, który również dopisał na swoje konto trzy punkty.

Pierwszy sobotni mecz rozgrywany był pomiędzy dwoma zespołami walczącymi o utrzymanie. W Tarnobrzegu Siarka podejmowała Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie toczone było w trudnych warunkach, gdyż przez cały mecz padał deszcz. Żadna ze stron nie osiągnęła jednak wyraźnej przewagi i gole nie padły.

Przyjemny prezent sobie i swoim kibicom sprawili piłkarze Wisły Puławy. Gracze Dumy Powiśla ograli Stal Rzeszów 1:0 w dzień, w którym obchodzili 90-lecie istnienia klubu. Jedynego gola w meczu zdobył Konrad Nowak.

Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo w Rzeszowie odnieśli piłkarze lidera z Płocka. Nafciarze przeważali już od pierwszych minut spotkania, ale pierwszy gol padł tuż przed przerwą. Wtedy Jacek Góralski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Chwilę po przerwie Bartłomiej Sielewski wykorzystał niezdecydowanie obrońców, dopadł do bezpańskiej piłki i podwyższył prowadzenie Wisły. Wynik meczu ustalił Łukasz Sekulski.

Dużo trudniej zwycięstwo przyszło zawodnikom Puszczy Niepołomice. Gracze z podkrakowskiej miejscowości wygrali w Radomiu z Radomiakiem 1:0 i tym samym przerwali passę Zielonych, którzy nie przegrali na domowym stadionie od marca 2011 roku. Jedyny gol w meczu padł po rzucie rożnym, a piłkę do siatki skierował Paweł Strózik.

Niespodziewane zwycięstwo w Tarnowie odnieśli piłkarze Stali Stalowa Wola. Tym samym Stalówka jest już w pełni pewna utrzymania w II lidze. Jedyny gol w meczu padł na dwadzieścia minut przed końcem spotkania, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Fabianowski.

W ostatnim sobotnim meczu Pelikan wygrał w Suwałkach z Wigrami 2:1. Jako pierwsi gola mogli zdobyć gospodarze. Jeszcze w pierwszej połowie Povilas Luksys ograł dwóch rywali, a jego strzał zatrzymał się tylko na słupku. Zamiast tego gola tuż po zmianie stron zdobyli łowiczanie. Z piłką minął się golkiper gospodarzy, a wykorzystał to Maciej Wyszogrodzki, który głową skierował piłkę do siatki. Gospodarze wyrównali już sześć minut później za sprawą Tomasza Tuttasa, który wykorzystał zamieszanie pod bramką. Losy meczu rozstrzygnął Rafał Kujawa. W 78. minucie wykorzystał on dośrodkowanie z lewej strony boiska.

Tym samym w tabeli II ligi nadal prowadzą piłkarze Wisły Płock oraz Puszczy Niepołomice. Zespoły te mają na koncie 63 punkty i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu mają dwa oczka przewagi nad Pelikanem Łowicz.