Bytovia Bytów pewna awansu, trwa kryzys Rakowa - wyniki spotkań 29. kolejki gr. zachodniej II ligi

/ Piłka nożna

W sobotę piłkarze grupy zachodniej II ligi rozegrali 29. kolejkę spotkań. Po jej zakończeniu awans do wyższej klasy rozgrywkowej mogą już świętować gracze Bytovii Bytów.

Tylko jakiś kataklizm mógłby ekipie Waldemara Walkusza odebrać upragniony awans do I ligi. W sobotę bytowianie wygrali pewnie z MKS Oława 2:0 i liczyli na dobry wynik w Toruniu. Gospodarze nie mieli większych problemów z pokonaniem zespołu z dolnych rejonów tabeli, a wynik został jeszcze rozstrzygnięty przed przerwą. Natomiast ich główny rywal - Chojniczanka Chojnice tylko podzieliła się punktami z zamykającą tabelę Elaną Toruń.

Zmiana trenera nie pomogła piłkarzom w Wałbrzychu. Przed meczem działacze, kibice oraz sami zawodnicy pokazali się z transparentem - Buba, dziękujemy za wszystko. To oczywiście pozdrowienia w stronę byłego już szkoleniowca dolnośląskiego klubu, czyli Roberta Bubnowicza. Gospodarzom w uzyskaniu remisu przeszkodziła czerwona kartka otrzymana w końcówce drugiej połowie, choć z przebiegu gry Górnicy z pewnością zasłużyli na remis, bo mieli ku temu kilka świetnych okazji pod bramką rywali.

Nadal w rozgrywkach grupy zachodniej II ligi nie wiedzie się piłkarzom Rakowa. Tym razem częstochowian stać było tylko na strzelenie jednej bramki rewelacji rundy wiosennej, czyli Zagłębiu Sosnowiec. - Ja wiem, że wszyscy są rozgoryczeni. Kibice zdają sobie sprawę z tego, że więcej oczekiwali, ale atmosfera, jaka panowała dzisiaj, pomimo złej pogody i wyniku, pokazuje, że oni też wierzą w to, że kiedyś będziemy wyżej. Wiemy, gdzie jesteśmy. Wiemy, jaki mamy potencjał. Zdajemy sobie również sprawę, że w tej drodze do góry są również kroki w tył, które są bardzo bolesne i przykre, ale będziemy konsekwentni w tym, co robimy. Na te możliwości finansowe jakie mamy, będziemy starali się zbudować taką drużynę, że kibice kiedyś będą wspominali, że warto było poczekać - tłumaczy porażki opiekun gospodarzy Jerzy Brzęczek.

Po ostatnich fatalnych występach, wreszcie obudzili się piłkarze z Rybnika. W derbach Górnego Śląska już od pierwszych minut pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku z silnym Rozwojem Katowice. Walka o drugie premiowane awansem miejsca zapowiada się pasjonująca. Na dodatek ROW ma do rozegrania mecz zaległy z Górnikie Wałbrzych 15 maja.