Emocje do końca - wyniki spotkań 24. kolejki gr. zachodniej II ligi

W grupie zachodniej II ligi tym razem obaj liderzy zagrali zupełnie inaczej niż tydzień temu. Komplet punktów i to po ciężkiej walce zdobyła tylko Bytovia Bytów.

Do największej niespodzianki doszło w Toruniu. Zamykająca ligową tabelę Elana niespodziewanie postawiła się liderowi i urwała mu jeden cenny punkt. A mogła nawet wygrać, ale rybniczanie walczyli do samego końca i strzelili bramkę w doliczonym czasie gry. - Patrząc z boku na naszą grę to po pierwszych 45 minutach mecz powinien się zakończyć wynikiem cztery albo pięć bramek do przodu dla nas i byłoby po meczu, a tak męczyliśmy się do 90 minuty o podział punktów. Jak się nie da wygrać na wyjeździe to sztuką jest chociaż zremisować - powiedział po meczu obrońca gości Marcin Grolik.

Coraz lepiej w rundzie wiosennej spisuje się też MKS Kluczbork. Były I-ligowiec tym razem na wyjeździe skromnie pokonał również dobrze radzący sobie KS Polkowice 0:1. - Piłka jest okrutna i niesprawiedliwa. Znacznie lepiej w sobotę radzili sobie gospodarze, ale popełnili jeden głupi błąd i ten fragment spowodował, że obraz gry zmienił się całkowicie. Nie chcieliśmy za bardzo się otworzyć. Mimo braku klarowanych sytuacji to znacznie lepsze wrażenie sprawiali polkowiczanie - podsumował zawody trener Andrzej Konwiński.

Na znacznie lepszy rezultat w starciu z Chrobrym Głogów liczyli gracze z Sosnowca. Jednak tam wszystko zakończyło się bezbramkowym remisem. Po meczu zawodnicy Zagłębia przyznali, iż przyjezdni bardzo dobrze ustawili się taktycznie, na co gospodarze nie mogli znaleźć żadnego sposobu. Walkower za mecz z Lechem Rypin dostała Chojniczanka Chojnice, a Bytovia Bytów w Jarocinie mecz rozstrzygnęła jeszcze przed przerwą.