Zmiennicy wygrali mecz (relacja)

Podbeskidzie znów nie zachwyciło, lecz komplet punktów zdobyło. I choć rym ten od jakiegoś czasu znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, to nikt po nawet najsłabszym spotkaniu Górali nie śmie osądzać. Najważniejsze są punkty, a tych komplet bielszczanie zdołali ugrać w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie po przeciętnym widowisku Podbeskidzie pokonało Dolcan Ząbki 1:0.

Środowy mecz z Dolcanem Ząbki, był drugim przystankiem lidera z Bielska-Białej w "maratonie beniaminkowym". Górale w ubiegłą sobotę rozpoczęli serię czterech spotkań z zespołami, które w tym roku awansowały na zaplecze ekstraklasy. Jak się okazało już w pierwszym meczu z Flotą Świnoujście, Podbeskidziu bardzo ciężko gra się z ambitnymi i walecznymi debiutantami.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że to widowisko będzie stało na wysokim poziomie. O pierwszej groźnej sytuacji możemy wspomnieć sięgając pamięcią do 15. minuty. Wtedy to skrzydłowy Podbeskidzia Damian Świerblewski chciał zaskoczyć golkipera Ząbkowian strzałem z dystansu. Piłkę zdołał obronić Maciej Humerski, a przy dobitce Krzysztofa Chrapka nie musiał nawet interweniować.

Gospodarze ograniczyli się do kontrataków, których też nie wyprowadzali wiele. Tak to swoje szanse marnowali kolejno Wojciech Trochim oraz Dariusz Dadacz. Różnica w grze obu zespołów była widoczna, jednak Dolcan nie obiegał bardzo od umiejętności lidera z Bielska-Białej.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie do czasu, kiedy na boisku pojawili się zmiennicy trenera Marcina Brosza. Górale dwoili się i troili by zdobyć choć jedną, dającą zwycięstwo bramkę. Trzeba było na to poczekać do 81. minuty. Świetną piłkę z rzutu wolnego zagrał wprowadzony na plac gry w drugiej części Grzegorz Pater. Futbolówka trafiła pod nogi innego zmiennika Krzysztofa Zaremby, który wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i pięknym lobem dał zwycięską bramkę dla Górali.

Dolcan Ząbki - Podbeskdzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

0:1 - Zaremba 81'

Dolcan Ząbki: Humerski - Dadacz, Jędrzejczyk, Stawicki, Warakomski Gabrusewicz (64' Korkuć), Tataj, Solecki, Kułkiewicz, Krzywicki (51' Dukalski), Trochim (72' Chudziński).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Merda - Cienciała, Szmatiuk, Dancik, Osiński, Sacha, Gorszkow (72' Pater), Jarosz, Świerblewski, Matus (72' Zaremba), Chrapek (61' Brzezina).

Żółte kartki: Warakomski, Gabrusewicz, Chudziński , Tataj (Dolcan) oraz Cienciała (Podbeskidzie).

Sędzia: Cezary Smoleński (Suwałki).