Ligue 1: Bordeaux zaczyna sezon od porażki

1. kolejkę rozgrywek Ligue 1 zakończył pojedynek Montpellier z Girondins Bordeaux. Żyrondystów po raz pierwszy w oficjalnym meczu poprowadził nowy trener Jean Tigana. Szkoleniowiec nie będzie miło wspominał debiutu.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie uzyskała wyraźnej przewagi. Zgromadzeni na Stade de la Mosson kibice nie oglądali wielu groźnych sytuacji podbramkowych, gospodarze nie potrafili wykorzystać żadnego stałego fragmentu gry i na przerwę do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 0:0.

Montpellier objęło prowadzenie na początku drugiej połowy, w 47. minucie gola strzelił 22-letni obrońca Garry Bocaly. Goście nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania. Choć dłużej utrzymywali się przy piłce, przez 90 minut oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę rywala i rozpoczęli sezon od porażki.

Montpellier HSC - Girondins Bordeaux 1:0 (0:0)

1:0 - Bocaly 47'