Kolejna wpadka Zagłębia Sosnowiec w Betclic II lidze

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec zgubiło punkty już po raz ósmy w 14. kolejce Betclic II ligi. Piłkarze Marka Saganowskiego zostali pokonani 0:1 przez Wisłę Puławy. Po komplet punktów sięgnęli Pogoń Grodzisk Mazowiecki oraz Olimpia Elbląg.

Zagłębie Sosnowiec wypadło ze strefy barażowej na siódme miejsce w tabeli Betclic II ligi. Porażka 0:1 z Wisłą Puławy jest kolejną wpadką zespołu prowadzonego przez Marka Saganowskiego. Jedyna bramka dla Dumy Powiśla padła po strzale Patryka Walisia w 16. minucie. Zagłębie miało dużo czasu na odpowiedź, ale nie zdołało doprowadzić nawet do remisu. Z kolei Wisła zmniejszyła z pięciu do dwóch punktów stratę w tabeli do sosnowiczan.

Nie hamuje Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która powróciła przed Wieczystą Kraków na drugie miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 2:0 z ŁKS-em II Łódź. Tym razem najważniejszym zawodnikiem w zespole Marcina Sasala był Kamil Odolak, który w końcówkach obu połów spotkania strzelił po golu. Pogoń jest jedynym niepokonanym drugoligowcem. Z kolei łodzianie pozostają w strefie spadkowej.

Mecz w Elblagu miał podobny przebieg do tego w Puławach. Także w nim wygrał niżej notowany drugoligowiec, który był gospodarzem. Olimpia przystąpiła z ostatniego miejsca w tabeli do spotkania z KKS-em 1925 Kalisz, mimo to wygrała 1:0. Decydujące uderzenie oddał w 23. minucie Oskar Kordykiewicz. KKS rozczarował nie po raz pierwszy w sezonie, a mecz dokończył w dziesięciu z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla Jakuba Głaza.