Mbappe dostał odpowiedź. Oto klasyfikacja strzelców

PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)

Robert Lewandowski poszedł za ciosem i umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji strzelców La Ligi. Filar FC Barcelony zdobył już dwa razy więcej bramek niż Kylian Mbappe.

To był kolejny świetny występ w wykonaniu reprezentanta Polski. Robert Lewandowski najpierw z rzutu karnego znalazł drogę do siatki i rozpoczął strzelanie w spotkaniu z Sevillą. Prowadzenie FC Barcelony uderzeniem z dystansu podwyższył Pedri.

Najlepszy snajper "Blaugrany" ponownie dał się we znaki bramkarzowi w 39. minucie. Polski kapitan odnalazł się w polu karnym po strzale Raphinhi, nieco zmienił tor lotu piłki i w ten sposób drugi gol został zapisany na jego konto.

W drugiej połowie Pablo Torre także skompletował dublet, a goście odpowiedzieli golem Stanisa Idumbo. FC Barcelona rozbiła Sevillę 5:1.

Liczby Lewandowskiego w trwającym sezonie La Ligi są doprawdy imponujące. W 10 rozegranych spotkaniach Polak zdobył 12 bramek i aktualnie jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

W sobotę Kylian Mbappe pokonał bramkarza Celty Vigo (2:1) i awansował na drugą pozycję w zestawieniu. Piłkarz "Królewskich" i Ayoze Perez z Villarrealu mają sześciobramkową stratę do Lewandowskiego.