Demolka w meczu Betclic II ligi zaczęła się po czerwonej kartce

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice

Chojniczanka postrzelała w meczu Betclic II ligi z Wisłą Puławy i odniosła wysokie zwycięstwo 4:0. Demolka rozpoczęła się po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Marcina Stromeckiego.

We wcześniejszych 12 kolejkach Chojniczanka straciła punkty siedem razy. Tak częste potknięcia utrudniały drużynie z województwa pomorskiego zadomowienie się w czołówce i utrzymanie kontaktu z najlepszymi drugoligowcami. W poprzednim spotkaniu Chojniczanka nie popisała się i przegrała 0:2 ze Skrą Częstochowa. Okazja do zrehabilitowania się była w niedzielę w domowym meczu z Wisłą Puławy.

Kluczowe dla meczu było zachowanie Marcina Stromeckiego, który w 11. i 29. minucie zobaczył żółtą kartkę, co doprowadziło do wczesnego osłabienia zespołu. Wisła Puławy musiała radzić sobie w dziesięciu przez ponad godzinę i czas pokazał, że nie poradziła sobie.

Puławianie nie dotrwali z czystym kontem do zakończenia pierwszej połowy meczu. W końcówce tej części spotkania Chojniczanka zdobyła prowadzenie 2:0. Valerijs Sabala otworzył wynik w 42. minucie po dograniu Patryka Olejnika. Asystent poczuł się śmiało i po zaledwie minucie ponownie wparował pod bramkę Jana Szpaderskiego. Patryk Olejnik sam zdobył drugiego gola.

Na początku drugiej połowy Duma Powiśla próbowała jeszcze wrócić do gry, ale dwa groźne uderzenia obronił Damian Primel. Już w końcówce gospodarze wykorzystali fakt, że puławianie opadli z sił i dołożyli dwa gole. Jakub Żywicki strzelił po dograniu z rzutu wolnego, a w 89. minucie Jakub Branecki uderzył na 4:0. Po przekonującym zwycięstwie Chojniczanka znalazła się w strefie barażowej o awans.

Chojniczanka - Wisła Puławy 4:0 (2:0)
1:0 - Valerijs Sabala 42'
2:0 - Patryk Olejnik 43'
3:0 - Jakub Żywicki 77'
4:0 - Jakub Branecki 89'

Chojniczanka: Damian Primel - Jakub Goliński, Tomasz Boczek, Beniamin Czajka, Dariusz Kamiński (83' Marcin Kozina), Patryk Olejnik (65' Jakub Żywicki), Błażej Szczepanek, Przemysław Sajdak (65' Damian Nowacki), Valerijs Sabala (71' Tomasz Mikołajczak), Mateusz Bąkowicz, Michał Biskup (83' Jakub Branecki)

Wisła: Jan Szpaderski - Kamil Kargulewicz (62' Jakub Zych), Łukasz Kabaj, Radosław Śledzicki, Marcin Stromecki, Adam Gałązka, Kacper Piątek, Bartosz Wiktoruk (46' Patryk Waliś), Kamil Kumoch (81' Maciej Kiełkucki), Marcel Zylla (70' Kacper Szymanek), Bartosz Guzdek (70' Franciszek Łuczuk)

Żółte kartki: Sabala, Nowacki (Chojniczanka) oraz Stromecki (Wisła)