Inter na deskach w końcówce. "Gol, gol, gol, bohater nieoczywisty!" [WIDEO]

Twitter / Eleven Sports / Decydujący gol Gabbii

Emocjonujący przebieg miał mecz Interu Mediolan z AC Milanem (1:2). Decydująca o losach rywalizacji bramka padła w końcówce derbowego spotkania.

Inter Mediolan był wyraźnym faworytem starcie z Milanem. Podopieczni Simone Inzaghiego bronią mistrzowskiego tytułu, a w szeregach rywala aż roiło się od różnych problemów.

Niespodziewanie jednak to Rossoneri zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu. Jej autorem był Christian Pulisić, który popisał się kapitalnym rajdem i pokonał bramkarza płaskim strzałem.

W 28. minucie do wyrównania doprowadził Federico Dimarco. Do przerwy kibice na Giuseppe Meazza nie oglądali już więcej goli. Po zmianie stron kibiców Milanu w euforię wprawił Matteo Gabbia.

- Gol, gol, gol! Bohater nieoczywisty! - tak strzelca określił komentujący to spotkanie w Eleven Sports - Piotr Dumanowski.

Obrońca, którego pozycja w zespole często jest podważana, świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Włoch strzałem głową nie dał najmniejszych nawet szans na interwencję Yannowi Sommerowi i rozstrzygnął losy rywalizacji.

Po tym spotkaniu Inter i Milan mają po osiem punktów w tabeli Serie A i zajmują kolejno 6. i 7. miejsce w stawce.