Pajor z ligowym debiutem w Barcelonie. Znakomity start [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / DAZN / Na zdjęciu: gol Pajor
Twitter / DAZN / Na zdjęciu: gol Pajor

Ewa Pajor spisuje się rewelacyjnie po przeprowadzce do stolicy Katalonii. Zawodniczka FC Barcelony zanotowała trafienia w pierwszej kolejce.

Dzięki Robertowi Lewandowskiemu polscy piłkarze i piłkarki mają dobrą renomę w FC Barcelonie. Tego lata do Emilii Szymczak w drużynie kobiet dołączyły Weronika Araśniewicz, a także Ewa Pajor.

Ostatnia z nich święciła sukcesy z VfL Wolfsburg i zdecydowała się na sensacyjny transfer. Już w okresie przygotowawczym 27-latka imponowała skutecznością, a w niedzielny wieczór potwierdziła formę strzelecką.

W pierwszej kolejce ligowej doszło do spotkania pomiędzy zawodniczkami FC Barcelony i Deportivo. W podstawowym składzie miejscowych na pozycji numer "dziewięć" nie zabrakło reprezentantki Polski.

Właśnie Pajor była autorką pierwszego trafienia dla katalońskiego zespołu w sezonie 2024/25. W 58. minucie zawodniczka poszła za akcją, dopadła do piłki, z niewielkiej odległości umieściła ją w siatce i utonęła w objęciach klubowych koleżanek.

Z całą pewnością Pajor zapamięta moment, w którym zdobyła debiutancką bramkę. 13 minut później prowadzenie FC Barcelony podwoiła natomiast Esmee Brugts.

Pajor przypomniała o sobie w samej końcówce meczu, kiedy po centrze z prawego skrzydła skompletowała dublet. W dużym stopniu dzięki niej FC Barcelona wygrała 3:0.