Kibice w przerwie meczu pożegnalnego Piszczka i Kuby przecierali oczy ze zdumienia

Twitter / Borussia Dortmund / Piszczek i Błaszczykowski kontra setka dzieciaków

Pożegnalne spotkanie Łukasza Piszczka i Kuby Błaszczykowskiego na Signal Iduna Park w Dortmundzie było wielkim wydarzeniem. W przerwie spotkania Polacy wspierani przez Nuriego Sahina zmierzyli się z dużą grupą dzieci.

Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski dorobili się statusu legend Borussii Dortmund. Chociaż Polacy już kilka lat temu rozstali się z tym klubem, to ich pożegnalny mecz odbył się dopiero w sobotę (07.09). Obaj wyprowadzili na boisko drużyny, w składach których znaleźli się inni byli zawodnicy BVB, a także znani polscy piłkarze.

Po pierwszej połowie drużyna Błaszczykowskiego prowadziła 2:1. W przerwie przygotowano dodatkową atrakcję dla kibiców zasiadających na Signal Iduna Park. Kuba, "Piszczu" i aktualny trener BVB Nuri Sahin zagrali krótki sparing przeciwko przeciwko setce dzieci.

Nagrania przedstawiające to niecodzienne starcie zamieszczono w mediach społecznościowych Borussii. Na jednym z filmików widać, jak cała drużyna dzieciaków biegnie w stronę bramki strzeżonej przez Polaków i Sahina. Na kolejnym wideo zarejestrowano z kolei moment, w którym Piszczek wykonuje samotny rajd między liczną grupą małych przeciwników.

Po zakończeniu tego krótkiego show wznowiono właściwą rywalizację. Już na samym początku drugiej połowy drużyna Błaszczykowskiego powiększyła przewagę. Gola na 3:1 zdobył Kamil Grosicki. Ostatecznie team Kuby po pełnym emocji spotkaniu wygrał 5:4.

Mecz pożegnalny byłych reprezentantów Polski spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kibiców BVB, którzy szczelnie zapełnili Signal Iduna Park. Organizatorzy poinformowali, że na to spotkanie sprzedano ponad 81 tysięcy wejściówek. Pokazuje to, jaką pozycję przez lata w Dortmundzie wypracowali sobie Błaszczykowski i Piszczek.

Pierwszy z wymienionych grał w BVB w latach 2007-2016. Z kolei Piszczek występował w Dortmundzie od 2010 do 2021 roku, a przed startem obecnego sezonu został asystentem Nuriego Sahina. Obaj wraz z Robertem Lewandowskim tworzyli słynne "polskie trio", które pod wodzą Juergena Kloppa sięgnęło m.in. po dwa sensacyjne mistrzostwa Niemiec, a także grało w finale Ligi Mistrzów.