Southampton z kolejną lekcją. Everton przegrał wygrany mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Leicester City / Jamie Vardy strzela gola w meczu Leicester City z Southampton

W Premier League trwa 3. kolejka. Swojej sytuacji w tabeli nie poprawiły drużyny Southampton i Evertonu, które przegrały swoje mecze. Drugi z zespołów do 87. minuty prowadził 2:0.

Sezon w Premier League powoli rozpędza się. Trwa 3. kolejka i pewne jest, że podczas przerwy na mecze reprezentacji wesoło nie będzie w zespołach Southampton i Evertonu.

Święci po awansie na razie przegrywają wszystko. W sobotę drużyna, z Janem Bednarkiem w składzie (Polak rozegrał 90 minut), walczyła z Brentfordem. Gospodarze rywala napoczęli chwilę przed przerwą, a w po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa gole. Southampton stać było na uratowanie honoru w doliczonym czasie, co zarazem było pierwszym golem zespołu w sezonie.

Wciąż bez punktów jest wspomniany wcześniej Everton, który do 87. minuty prowadził na własnym stadionie z Bournemouth 2:0. Później zaczęły się dziać rzeczy nie do wytłumaczenia. Goście złapali kontakt, a w drugiej minucie doliczonego czasu wyrównali. Poszli po więcej i w 96. minucie zadali cios na wagę wygranej.

Podział punktów w potyczce z Ipswich z Fulham, gdzie wynik (1:1) został ustalony już do przerwy. Remis również w potyczce Nottingham Forrest z Wolverhampton. Tutaj wszystko było jasne już w 12. minucie.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Aston Villa, która ograła na wyjeździe Leicester City 2:1. Cały mecz w drużynie goście na ławce spędził Oliwier Zych.

Brentford FC - Southampton FC 3:1 (1:0) 1:0 - Mbeumo 43' 2:0 - Mbeumo 65' 3:0 - Wissa 69' 3:1 - Sugawara 90+5'

Everton - AFC Bournemouth 2:3 (0:0) 1:0 - Keane 50' 2:0 - Calvert-Lewin 57' 2:1 - Semenyo 87' 2:2 - Cook 90+2' 2:3 - Sinisterra 90+6'

Ipswich Town - Fulham FC 1:1 (1:1) 1:0 - Delap 15' 1:1 - Traore 32'

Leicester City - Aston Villa 1:2 (0:1) 0:1 - Onana 28' 0:2 - Duran 64' 1:2 - Buonanotte 73'

Nottingham Forest - Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:1) 1:0 - Wood 10' 1:1 - Bellegarde 12'