Podania Jakuba Piotrowskiego nie wypadało zmarnować

Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad

Ludogorec Razgrad zdobył przewagę 2:0 przed rewanżem z Dinamem Mińsk w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Reprezentant Polski asystował przy pierwszej bramce. Także zespół Tomasza Kędziory zdobył zaliczkę na własnym stadionie.

Na środę pozostały do rozpoczęcia trzy dwumecze w eliminacjach Ligi Mistrzów. Ludogorec Razgrad rywalizuje w drugiej rundzie z rzędu z Dinamem. Po wyeliminowaniu Dinama Batumi, trafił na Dinamo Mińsk.

W podstawowym składzie Ludogorca zagrał Jakub Piotrowski. Reprezentant Polski jest łączony między innymi z transferem do Udinese Calcio, ale na razie pozostaje w mistrzu Bułgarii. Jakub Piotrowski już w 9. minucie meczu z zespołem z Białorusi asystował przy golu Bernharda Tekpeteya. Ładnie posłał piłkę w uliczkę, a strzelec huknął na 1:0 z okolicy linii pola karnego.

Przed przerwą mistrz Bułgarii podwyższył prowadzenie na 2:0 uderzeniem Todora Nedeleva. Pomocnik był skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Tym samym sytuacja Dinama Mińsk zrobiła się bardzo niewygodna i nie poprawiło jej do ostatniego gwizdka. Do rewanżu w tej parze dojdzie za tydzień na obiekcie zastępczym na Węgrzych.

Tomasz Kędziora pozostał na ławce rezerwowych w wygranym 3:2 meczu PAOK-u z Boracem Banja Luka. Drużyna z Salonik nie miała łatwego zadania w spotkaniu na Toumbie z mistrzem Bośni i Hercegowiny. Borac dwukrotnie odbierał prowadzenie PAOK-owi, które zdobywał strzałami Konstantinosa Koulierakisa. Dopiero bramka na 3:2, którą William Ekong strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dała zaliczkę faworytom.