Fabiański wszedł w doliczonym czasie, by bronić karnego. Efekt?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Piłkarze West Hamu byli blisko wygranej na boisku zamykającego tabelę zespołu Sheffield United. W doliczonym czasie gospodarze wyrównali na 2:2 i urwali faworytowi punkt.

Sporo problemów w wyjazdowej potyczce z Sheffield United mieli gracze West Hamu. W zespole gości po raz kolejny w meczu ligowym na ławce zasiadł Łukasz Fabiański.

Polak, wraz z resztą zespołu, mógł się ucieszyć w 28. minucie, kiedy prowadzenie dla Młotów uzyskał Maxwell Cornet.

Goście skromnego prowadzenia nie dowieźli do przerwy. Zamykającym tabelę graczom gospodarzy ambicji nie można odmówić. W efekcie chwilę przed przerwą beniaminek wyrównał.

Po zmianie stron piłkarze West Hamu szukali zwycięskiej bramki, która dałaby trzy punkty i w efekcie zmniejszyłaby straty do miejsc pucharowych.

Wydawało się, że wszystko udało się w 78. minucie. Sędzia podyktował dla Młotów rzut karny, który na gola zamienił James Ward-Prowse. To nie był decydujący moment dla losów potyczki.

Do 2. połowy sędzia doliczył sześć minut, ale piłkarze grali jeszcze dłużej. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, a w 97. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Alphonse'a Areoli. W tej sytuacji bramkarz doznał urazu, między słupki wszedł Fabiański, ale nie był w stanie obronić "jedenastki".

Sheffield United - West Ham United 2:2 (1:1) 0:1 - Cornet 28' 1:1 - Brereton 44' 1:2 - Ward-Prowse (k.) 78' 2:2 - McBurnie (k.) 90+13'