Ligue 1: ogromne emocje i pięć bramek w hicie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Jordan Veretout
Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Jordan Veretout

Olympique Marsylia goni ścisłą czołówkę Ligue 1. Zespół Igora Tudora w dramatycznych okolicznościach wygrał hit z AS Monaco 3:2.

Obie ekipy walczyły, by wskoczyć na 4. miejsce i zajmować je samodzielnie. Długo jednak wydawało się, że żadna nie zrealizuje celu.

Emocji na Stade Louis II było mnóstwo. Wynik otworzył Alexis Sanchez, który w 35. minucie trafił do siatki ładnym strzałem z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą wyrównał z rzutu karnego Wissam Ben Yedder. Po zmianie stron natomiast prowadzenie objęli marsylczycy i to gospodarze musieli gonić, co zrobili skutecznie.

Gdy wydawało się, że 2:2 pozostanie na tablicy do końca, decydujący cios zadała drużyna Igora Tudora. Z rzutu wolnego z narożnika boiska głęboko dośrodkował Dimitri Payet, a głową gola zdobył Sead Kolasinac.

Olympique zwyciężył 3:2 i ma teraz 30 pkt. - o 11 mniej niż liderujące Paris Saint-Germain i tylko 1 mniej niż Stade Rennais, które otwiera podium.

AS Monaco zajmuje 6. pozycję z dorobkiem 27 "oczek".

AS Monaco - Olympique Marsylia 2:3 (1:1) 0:1 - Alexis Sanchez 35' 1:1 - Wissam Ben Yedder (k.) 45' 2:1 - Kevin Volland 72' 2:2 - Jordan Veretout 83' 2:3 - Sead Kolasinac 90+8'

RC Strasbourg Alsace - FC Lorient 1:1 (0:1) 0:1 - Terem Moffi 5' 1:1 - Habib Diallo 86'

Karol Fila (RC Strasbourg Alsace) rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w 71. minucie.

Stade Brestois 29 - ES Troyes AC 2:1 (0:0) 1:0 - Romain Del Castillo (k.) 55' 1:1 - Brendan Chardonnet (sam.) 60' 2:1 - Steve Mounie (k.) 77'

Mateusz Lis (ESTAC Troyes) spędził na boisku 90 minut.

Montpellier HSC - Stade de Reims 1:1 (0:0) 0:1 - Marshall Munetsi 87' 1:1 - Sacha Delaye 90+1'

Lille OSC - Angers SCO 1:0 (1:0) 1:0 - Tiago Djalo 36'

FC Nantes - AC Ajaccio 2:2 (0:0) 0:1 - Mohamed Youcef Belaili (k.) 57' 0:2 - Romain Hamouma 66' 1:2 - Ludovic Blas 70' 2:2 - Moses Simon 89'