Piorunujący debiut polskiego bramkarza w Ligue 1! Obronił rzut karny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Matt Watson/Southampton FC / Na zdjęciu: Mateusz Lis
Getty Images / Matt Watson/Southampton FC / Na zdjęciu: Mateusz Lis

Trudno wymarzyć sobie lepszy debiut w nowym klubie. Mateusz Lis rozegrał w niedzielę pierwsze spotkanie w barwach ES Troyes AC i obronił rzut karny, dokładając dużą cegiełkę do remisu 1:1.

Gospodarze podejmowali AC Ajaccio. To zespół niżej notowany, ale ostatnio sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z Olympique Marsylia (2:1).

Beniaminek mógł objąć prowadzenie w 37. minucie. Właśnie wtedy Riad Nouri wykonywał rzut karny, lecz jego intencje wyczuł Mateusz Lis, który rzucił się w kierunku prawego narożnika i obronił płaski strzał.

To fenomenalny debiut Polaka, który trafił do Troyes na zasadzie wypożyczenia z Southampton (potrwa ono do końca sezonu 2022/2023).

W drugiej połowie wynik otworzyli gospodarze, po tym jak uderzeniem z ostrego kąta gola zdobył Jackson Porozo. Nie wygrali jednak tego meczu, bowiem w końcówce wyrównał Mounaim El Idrissy. To był strzał z kilku metrów, przy którym Lis nie miał żadnych szans.

Troyes ma aktualnie 12 pkt. i zajmuje 12. miejsce w tabeli Ligue 1. Ajaccio z dorobkiem 8 "oczek" jest 18.

ES Troyes AC - AC Ajaccio 1:1 (0:0) 1:0 - Jackson Porozo 76' 1:1 - Mounaim El Idrissy 88'