Polak wystąpił w finale. O medal nawet się nie otarł

Instagram / Instagram/Łukasz Gutkowski / Na zdjęciu: Łukasz Gutkowski.

Łukasz Gutkowski dotarł do finału pięcioboju nowoczesnego na igrzyskach olimpijskich 2024. Reprezentant Polski nie liczył się jednak w walce o medale. Złoto zdobył Egipcjanin Ahmed Elgendy, który ustanowił rekord świata.

Dla Łukasza Gutkowskiego igrzyska olimpijskie 2024 były drugim startem w karierze na imprezie tej rangi. W pięcioboju nowoczesnym o medal walczyło łącznie dwóch reprezentantów, bo debiut zaliczył Kamil Kasperczak.

Obaj zaliczyli udany start w zmaganiach i po pierwszej konkurencji, czyli rundzie rankingowej szermierki, byli w czołowej dziesiątce. Później w ramach półfinału przystąpili do walki o miejsce w finale i ostatecznie zameldował się w nim tylko Gutkowski.

Występ naszego reprezentanta w rywalizacji o medale był jednak daleki od ideału. Zajął on bowiem odległe, 15. miejsce z dorobkiem 1492 punktów. To sprawiło, że udało mu się wyprzedzić jedynie trzech rywali.

Złoty medal zdobył Ahmed Elgendy. Egipcjanin zaliczył znakomity występ, zdobył bowiem aż 1555 punktów, dzięki czemu ustanowił nowy rekord świata. Udało mu się również poprawić osiągnięcie z Tokio, gdzie zgarnął srebrny krążek.

Na podium stanęli również reprezentanci Japonii oraz Włoch. Srebrny medal zdobył bowiem Taishu Sato, natomiast po brązowy sięgnął Giorgio Malan.