El. do MŚ 2010 w strefie CONCACAF: Honduras jedzie na mundial, Kostaryka w barażach

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza
TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza

Ostateczne rozstrzygnięcia poznaliśmy także w strefie CONCACAF. Niezwykle dramatyczne spotkanie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie na chwile przed końcem wydawało się, że RPA pojedzie Kostaryka, ale ostatecznie musi się ona zadowolić grą w barażach. Na mundialu zobaczymy za to Honduras.

W Republice Południowej Afryki ze strefy CONCACAF zagrają: USA, Meksyk i Honduras, a Kostaryka zmierzy się w barażach z Urugwajem.

Salwador - Honduras 0:1 (0:0)

0:1 - Pavon 64'

Honduras odniósł niezwykle ważne zwycięstwo z Salwadorem. Trafienie Pavona dało gościom udział w Mistrzostwach Świata, a wszystko dlatego, że USA ostatecznie urwało punkty Kostaryce. Zatem Honduras po raz pierwszy od 1982 roku zakwalifikował się na mundial.

Trynidad i Tobago - Meksyk 2:2 (1:0)

1:0 - Baptiste (k.) 32'

1:1 - Esqueda 57'

2:1 - Baptiste 61'

2:2 - Salcido 65'

W spotkaniu o przysłowiową pietruszkę pomiędzy Trynidadem i Tobago, a Meksykiem padł remis 2:2. Zamykający stawkę miejscowi do przerwy prowadzili po golu z rzutu karnego Baptiste. W 57. do wyrównania doprowadził Esqueda, ale po 240 sekundach ponownie Baptiste znów dał prowadzenie Trynidadowi i Tobago. Ostatecznie wynik konfrontacji ustalił Salcido.

USA - Kostaryka 2:2 (0:2)

0:1 - Ruiz 21'

0:2 - Ruiz 24'

1:2 - Bradley 72'

2:2 - Bornstein 90'

Horror przeżyli zawodnicy Kostaryki. Chociaż po dwóch bramkach Ruiza prowadzili oni do przerwy 2:0 z USA i wydawało się, że muszą się zakwalifikować do Mistrzostw Świata, to stało się inaczej. Stany Zjednoczone grały do końca i najpierw w 72. Bradley zdobył kontaktowego gola, a w samej końcówce gości awansu do MŚ pozbawił Bornstein. Tym samym przyjezdni zagrają w barażach z Urugwajem, bo zostali wyprzedzeni przez Honduras.