KSW 42: kapitalny debiut Polaka w KSW! Rywal rozbity łokciami

Materiały prasowe / kswmma.com / Gala KSW

Kapitalny debiut w KSW zanotował Krystian Kaszubowski (MMA 6-0). Zawodnik klubu Mighty Bulls Gdynia znokautował w 1. rundzie niepokonanego dotąd Christophera Henze.

[tag=67059]

Krystian Kaszubowski[/tag] z impetem rozpoczął walkę i od razu sprowadził Niemca do parteru. Tam dobrze pracował nad wykluczeniem ręki Henze, a kiedy ta sztuka mu się udała, skutecznie zadał rywalowi mocne ciosy łokciami, które zmusiły sędziego do przerwania walki. Polak na wygraną potrzebował zaledwie 70 sekund.

Podopieczny trenera Grzegorza Jakubowskiego okazał się objawieniem wagi półśredniej w KSW. 23-latek zadebiutował w MMA pod koniec 2013 roku. Po serii czterech wygranych z solidnymi rywalami miał dwa lata przerwy od walk. Do startów powrócił w listopadzie 2017 roku i w pojedynku z niepokonanym Grzegorzem Saneckim zastopował warszawianina skrętówką w pierwszej rundzie. Zwycięstwo to okazało się poważnym argumentem do podpisania kontraktu z federacją KSW.

W walce wieczoru KSW 42 dojdzie do pojedynku dwóch mistrzów polskiej federacji - Mameda Chalidowa z Tomaszem Narkunem.