Mistrzostwa świata w koszykówce. Chiny - Polska. Skruszony chiński mur. Zobacz oceny reprezentantów Polski

PAP/EPA / Na zdjęciu: radość reprezentacji Polski w koszykówce

Po świetnym meczu Biało-Czerwoni pokonali gospodarzy imprezy - Chiny (79:76). Zobacz, jakie noty wystawili naszym zawodnikom dziennikarze portalu WP SportoweFakty.

Rozgrywający

Łukasz Koszarek - 3
AJ Slaughter - 4,5
Kamil Łączyński - nie grał

Amerykanin z polskim był niczym silnik diesla. Potrzebował jedną kwartę, aby wejść na właściwe tory. Z minuty na minutę A.J. Slaughter grał jednak coraz lepiej, a popis gry dał w trzeciej kwarcie, gdy nękał rywali rzutami z dystansu. Razem z Mateuszem Ponitką poderwał drużynę do walki.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 – rewelacyjni[nextpage]

Rzucający obrońcy

Mateusz Ponitka - 6
Karol Gruszecki - nie grał

Lider przez duże "L". Biało-Czerwoni źle weszli w mecz, jednak dynamiczne akcje Mateusza Ponitki ratowały nam skórę. W pierwszej połowie zdobył 15 z 39 punktów reprezentacji. Dwoił się i troił. Zbierał, punktował, asystował i blokował. Jego występ był niemal kompletny. Wielokrotnie był faulowany, jednak na linii rzutów osobistych utrzymał stalowe nerwy. Wielki mecz Ponitki.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 – rewelacyjnie[nextpage]

Niscy skrzydłowi

Michał Sokołowski - 3
Adam Waczyński - 3

To była najsłabsza pozycja Biało-Czerwonych. Michał Sokołowski nie był tak efektywny jak w sobotnim meczu z Wenezuelą, a Adam Waczyński miał wielkie problemy ze skutecznością (2/11 z gry, 0/5 za trzy). Kapitan reprezentacji nie trafiał z czystych pozycji, jednak serca do gry z pewnością nie można mu odmówić.

--> Wielki sukces Polaków! Wygrali z Chińczykami i sędziami!

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie[nextpage]

Silni skrzydłowi

Aleksander Balcerowski - 4
Aaron Cel - 3,5

Gdy minęła debiutancka trema z pierwszego meczu, Aleksander Balcerowski udowodnił, iż zasługuje na miejsce w kadrze. 18-latek zdobył sześć punktów, w tym rzucił jedną bezcenną trójkę. Aaron Cel z kolei grał na swoim solidnym poziomie. Wiele udanych akcji w defensywie, a jedyny minus skrzydłowego to słabsza skuteczność.

--> Polski Cukier Toruń. Są Wright i Weaver. Czas na nowego strzelca

Środkowi

Adam Hrycaniuk - 3
Damian Kulig - 4
Dominik Olejniczak - grał za krótko, bez oceny

"Bestia" miał dużo trudniejsze zadanie niż meczu z Wenezuelą. Brak przewagi wzrostu nad rywalem musiał zastąpić determinacją i walecznością. Adam Hrycaniuk zdobył tylko cztery punkty, jednak zdecydowanie lepszy mecz zagrał Damian Kulig. Rzucił pierwsze punkty w meczu, imponował walecznością w defensywie.