EBLK: beniaminek wygrał mecz o życie, dramatyczna sytuacja Enei AZS Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Martyna Koc
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Martyna Koc

To był mecz z tych "za cztery punkty". Koszykarki Sunreef Yachts Politechnika Gdańska wygrały w Poznaniu z Eneą AZS 89:82. Sytuacja tych drugich w lidze jest dramatyczna.

17 meczów i tylko jedna wygrana - w drużynie z Poznania w tym sezonie nic nie funkcjonuje tak, jak miało. Na niewiele zdała się - jak do tej pory - zmiana szkoleniowca na Wadima Czeczuro.

Sytuacja beniaminka była przed meczem niewiele lepsza, bowiem podopieczne Rafała Knapa miały na swoim koncie dwa triumfy. Teraz dorzuciły kolejny, a ten dał nieco spokoju.

Koszykarki z Trójmiasta zdecydowanie lepiej weszły w mecz - w samej pierwszej kwarcie zdobyły aż 29 punktów i prowadziły wyraźnie. Poznanianki głównie za sprawą Jazmine Davis i Khaalia Hillsman ruszyły jednak w pogoń i przed decydującą częścią był remis 60:60.

Przyjezdne w połowie czwartej kwarty postanowiły jednak "odłączyć" wagonik. Sylwia Bujniak trafiła z dystansu, akcję 2+ przeprowadziła Maegan Conwright, a "trójką" poprawiła jeszcze Martyna Koc. Poznanianki starały się jeszcze wrócić, ale w decydującej akcji meczu zza łuku celnie przymierzyła Martyna Pyka rozwiewając nadzieje gospodyń.

Pyka rozegrała jedno z najlepszych spotkań w sezonie, notując 17 punktów na swoim koncie. Skuteczniejsze były tylko Maegan Conwright (21 "oczek" i 13 asyst) oraz Tiffany Clarke (20 punktów). Do końca sezonu jeszcze sporo gry, ale wydaje się, że ten triumf dla ekipy z Trójmiasta był na wagę złota, czyli utrzymania się w Energa Basket Lidze Kobiet.

Enea AZS Poznań - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 82:89 (19:29, 22:21, 19:10, 22:29)

Enea AZS: Jazmine Davis 23, Khaalia Hillsman 23, Kinga Demczur 12, Olena Samburska 8, Magdalena Parysek-Bochniak 6, Dominika Urbaniak 3, Karolina Stefańczyk 3, Marta Nowicka 3, Julia Niemojewska 1.

Politechnika: Maegan Conwright 21 (13 as), Tiffany Clarke 20, Martyna Pyka 17, Martyna Koc 10, Sylwia Bujniak 8, Katarzyna Śmietańska 8, Monika Naczk 3, Paulina Szymańska 2, Agnieszka Haryńska 0, Annika Holopainen 0.