Kolejna dogrywka w Gdyni, BM Slam Stal wygrała szalony mecz z Asseco

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Jure Skifić (w masce) w walce z rywalem

Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski najpierw odrobili dwucyfrową stratę, żeby doprowadzić do dogrywki, a w niej ograć rywali z Asseco Gdynia 79:78. Jure Skifić i Aaron Johnson bohaterami pojedynku.

Emil Rajković przez większą część meczu nie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych. Stalówka nie rozgrywała wielkiego meczu, ale kluczowe akcje rozegrała koncertowo.

Jeszcze na 4 minuty przed końcem Asseco prowadziło 65:54. Gospodarze zaczęli jednak grać źle i pudłowali rzuty wolne. Na 8 sekund przed końcem - przy stanie 70:69 - na linii stanął Jakub Garbacz, który do tego momentu miał 7/7 w tym elemencie. Tym razem wykorzystał tylko jeden rzut wolny.

Stal wykorzystała szansę. Z piłką przez całe boisko przemknął Aaron Johnson, który znalazł pod koszem Jure Skificia, a ten doprowadził do dogrywki.

W niej po szalonej trójce Garbacza z ponad 7 metrów gdynianie prowadzili 78:75. Goście odpowiedzieli dwoma potężnymi wsadami Adama Łapety i objęli prowadzenie na 20 sekund przed końcem. Decydująca akcja Asseco nie przyniosła już punktów i w obozie gości zapanował szał radości.

Johnson, pomimo fatalnej skuteczności (5/17 z gry w tym 2/10 zza łuku), uzbierał 18 punktów i rozdał 14 asyst. Drugi z bohaterów Skifić dołożył 18 oczek i 13 zbiórek. Z double-double mógł cieszyć się też Łapeta.

Gospodarze w tym meczu dali krótki dziesięciominutowy koncert. Po fatalnej pierwszej połowie w trzeciej kwarcie zdobyli aż 30 punktów trafiając aż siedem trójek. Na finiszu pojedynku również często sięgali po tą broń, ale piłka już nie wpadała tak chętnie do kosza.

Asseco Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:79 (17:17, 7:16, 30:18, 17:20, d. 7:8)

Asseco: Krzysztof Szubarga 16, Jakub Garbacz 16, Marcel Ponitka 15, Przemysław Żołnierewicz 10, Mikołaj Witliński 8, Filip Put 8, Dariusz Wyka 5, Piotr Szczotka 0, Bartosz Jankowski 0.

BM Slam Stal: Aaron Johnson 18 (14 as), Jure Skifić 18 (13 zb), Adam Łapeta 11 (10 zb), Tomasz Ochońko 8, Michał Chyliński 7, Mateusz Kostrzewski 6, Grzegorz Kulka 4, Szymon Łukasiak 4, Łukasz Majewski 3, Grzegorz Surmacz 0, Michał Kierlewicz 0.