Zmiana trenera nie pomogła, GTK zdobyło Koszalin

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Quinton Hooker (z piłką), który ma być ważnym graczem w rotacji GTK Gliwice

GTK Gliwice wygrało drugi mecz w sezonie. W środę w Koszalinie beniaminek ograł będący w kryzysie AZS 97:90, a sprawę rozstrzygnął w czwartej kwarcie, w której zdobył aż 33 oczka.

Decydująca kwarta to popis strzelecki beniaminka. 33 punkty, zabójczo skuteczny Damian Pieloch i dominujący Maverick Morgan - GTK odrobiło sześć oczek straty i mogło cieszyć się z drugiej wygranej w PLK.

Po trzech kwartach walki AZS prowadził 70:64, ale to, co zrobili gliwiczanie w decydujących dziesięciu minutach, to najlepsza ich kwarta w tym sezonie.

W mgnieniu oka po dwie trójki trafili Pieloch i Quinton Hooker, a w 33 minucie GTK w końcu złamało Akademików i wyszło na upragnione prowadzenie. Za chwilę beniaminek miał nawet 7 oczek przewagi, ale gospodarze wrócili.

Trzy trzypunktowe akcje Akademików sprawiły, że oni mieli korzystny wynik po swojej stronie (88:86). Ekipa Pawła Turkiewicza odbiła jednak piłeczkę - pod koszem ważne akcje kończył Morgan, kolejną trójką popisał się Pieloch i po tym ciosie koszalinianie już się nie podnieśli.

GTK miało wielu bohaterów. Hooker z ławki zaliczył 23 oczka, Morgan z 4 faulami przetrwał do końca i uzbierał 20 punktów, a Pieloch tego dnia był bezbłędny - skończył pojedynek na stuprocentowej skuteczności. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał też Marcin Salamonik, który rozpoczął go w pierwszej piątce.

Gliwiczanie w końcu trafiali zza łuku - wykorzystali 11 z 24 prób z czego gracze z ławki mieli w tym elemencie 9 na 12.

Wojciech Zeidler nie okazał się zatem zbawicielem. Mecz rozpoczął z Igorem Wadowskim co okazało się akurat bardzo dobrym posunięciem, ale niewystarczającym do odniesienie sukcesu.

AZS Koszalin - GTK Gliwice 90:97 (24:23, 23:21, 23:20, 20:33)

AZS: Modestas Kumpys 18, Igor Wadowski 15, Qyntel Woods 12, Damian Jeszke 11, Jakub Dłoniak 11, Szymon Kiwilsza 10, Kacper Młynarski 7, Laimonas Chatkevicius 4, Diante Baldwin 2.

GTK: Quinton Hooker 23, Maverick Morgan 20, Damian Pieloch 13, Marcin Salamonik 12, Jonathan Williams 11, Kacper Radwański 6, Łukasz Ratajczak 5, Paweł Zmarlak 4, Marek Piechowicz 3, Robert Skibniewski 0.