BLK: Bez sensacji w Lublinie, Pszczółka AZS UMCS pewnie ograła JAS-FBG Zagłębie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty
WP SportoweFakty

W rozegranym awansem meczu 10. kolejki Basket Ligi Kobiet Pszczółka AZS UMCS Lublin pewnie pokonała we własnej hali JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 68:54. Z bardzo dobrej strony pokazała się przede wszystkim Asia Boyd.

W meczu otwierającym 10. kolejkę BLK obyło się bez niespodzianki. Lublinianki pewnie wygrały pojedynek z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec i wskoczyły na pozycję wicelidera rozgrywek.

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS od pierwszych minut przejęły całkowitą kontrolę nad meczem. Uju Ugoka już po pierwszej połowie meczu mogła pochwalić się double-double, a gospodynie prowadziły wtedy 41:23.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ekipa Krzysztofa Szewczyka spokojnie kontrolowała wynik meczu, a swoje umiejętności kibicom z Lublina mogła zaprezentować Asia Boyd, która w przerwie na występy reprezentacji zastąpiła Aliyya Handford.

Boyd z dorobkiem 16 punktów i 10 zbiórek została najskuteczniejszą koszykarką meczu, a jej Pszczółka wygrała 68:54. Był to już siódmy triumf lublinianek w bieżącym sezonie.

Wśród pokonanych tradycyjnie najwięcej do powiedzenia miała Ketia Swanier, która do 14 oczek dołożyła 10 zbiórek, 7 asyst i 6 przechwytów.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 68:54 (21:12, 20:11, 12:12, 15:19)

Pszczółka AZS UMCS: Boyd 16 (10 zb), Ugoka 12 (15 zb), Dorogobuzowa 12, Madgen 11, Owczarzak 8, Szymełda-Krzycka 5, Jujka 4, Dobrowolska 0, Mistygacz 0.

JAS-FBG Zagłębie: Swanier 14 (10 zb), Middleton 11, Rozwadowska 10, Michael 9, Kaczor 5, Dobrowolska 3, Kosałka 1, Piędel 1, Rutkowska 0.