II liga: SMS PZKosz Władysławowo w finale

W środę w zaległym rewanżowym spotkaniu SMS PZKosz Władysławowo na wyjeździe pokonał MKS Skierniewice dzięki czemu zapewnił sobie awans do finału.

Do przerwy w Skierniewicach miejscowy MKS prowadził z SMS PZKosz Władysławowo 44:36. Jednak trzecia kwarta to popis gości, którzy wypracowali sobie czteropunktową przewagę przed ostatnią kwartą, w której kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. 16 punktów dla zwycięzców rzucił Damian Jeszke, 15 dołożył Leszek Kaczmarski, 12 oczek i 8 asyst to dzieło Nikodema Sirijatowicza. Wśród gospodarzy Mariusz Wójcik zanotował 26 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty, 4 bloki (eval 31), a 15 oczek i 8 desek miał Jacek Zieliński.

W drugiej parze również kluczowa dla losów rywalizacji była druga połowa. W niej to gracze Wilków Morskich Szczecin odprawili stratę do Trefla II Sopot i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. 24 punkty i 8 zbiórek dla gości to dzieło Piotra Wojdyra, prawdziwym liderem był dziś Marcin Stokłosa (19 punktów, 6 zbiórek i 9 asyst).

Wyniki:

GRUPA A

MKS Skierniewice - SMS PZKosz Władysławowo 84:88 (24:16, 20:20, 8:20, 32:32) Stan: 2:0 dla SMS PZKosz Władysławowo Awans: SMS PZKosz Władysławow

Trefl II Sopot - King Wilki Morskie Szczecin 74:85 (22:21, 17:13, 18:26, 17:25) Stan: 2:0 dla King Wilki Morskie Szczecin Awans: King Wilki Morskie Szczecin