Fabian Riessle trzeci raz z rzędu wygrał konkurs PŚ. Paweł Słowiok w czołowej "30"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ŁUKASZ KRAJEWSKI / Na zdjęciu: Paweł Słowiok
Newspix / ŁUKASZ KRAJEWSKI / Na zdjęciu: Paweł Słowiok

Fabian Riessle wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Klingenthal. W czołowej trzydziestce został sklasyfikowany Paweł Słowiok.

Po pięciu skokach odwołano niedzielną serię z powodu silnego wiatru. W tej sytuacji zawodnicy przystąpili do biegu na podstawie wyników osiągniętych w piątkowej rundzie prowizorycznej. W niej najdalej na skoczni wylądował Akito Watabe. Japończyk uzyskał na obiekcie Vogtlandarena (HS140) 134 metry i zdobył 135,5 punktu. Jako drugi na trasę - ze stratą osiemnastu sekund do lidera - ruszył Jan Schmid (131/131,1). Z trzecim numerem biegł Fabian Riessle (127/126,6/+36 sekund straty do Japończyka), a z czwartym - Johannes Rydzek (127/124/+46 sekund).

33. w rundzie prowizorycznej był Paweł Słowiok, 39. Szczepan Kupczak, 54. Wojciech Marusarz, 59. zaś Paweł Twardosz. Skakało 63 kombinatorów.

Riessle i Rydzek doścignęli i wyprzedzili prowadzącego Japończyka na ósmym kilometrze. Trzecie z rzędu zwycięstwo odniósł Riessle. Rydzek minął metę sekundę po swoim starszym rodaku. Watabe stanął na trzecim stopniu podium i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa konkursy - 24 i 25 marca w Schonach - a więc maksymalnie 200 punktów do zdobycia dla jednego zawodnika. Japończyk ma już przewagę 212 "oczek" nad zajmującym drugą lokatę Schmidem.

Słowiok awansował w biegu na 28. pozycję i zdobył trzy punkty do klasyfikacji generalnej. Kupczak spadł na 45. miejsce.