Kombinatorzy już po próbie przedolimpijskiej. Identyczny czas dwóch Niemców

Johannes Rydzek wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Pjongczang. Ten sam czas, co zwycięzca uzyskał Eric Frenzel.

Po serii skoków prowadził, tak jak w sobotę, Mario Seidl. Austriak wylądował na 142. metrze i zdobył 127,1 punktu. Drugi wynik miał Eric Frenzel, który uzyskał 118,3 punktu - miał stratę 35 sekund do lidera. Jako szósty na trasę ruszył Johannes Rydzek (+1:16).

Frenzel dogonił Seidla po dziesięciu minutach biegu. Na trzecim okrążeniu (do pokonania były cztery pętle) dołączył do nich Rydzek. Niemcy zostawili Austriaka, kiedy do końca pozostawał ostatni z dziesięciu kilometrów i znowu zwycięzcę wyłonił finisz. Rydzek minął linię mety minimalnie szybciej, obu zawodnikom zmierzono na mecie ten sam czas.

Seidl uplasował się na trzeciej pozycji. Przed zawodami w Pjongczang nie miał w dorobku miejsca w czołowej trójce indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

W Korei Południowej rozegrano siedemnasty indywidualny konkurs PŚ 2016/2017 w kombinacji norweskiej. We wszystkich triumfowali Niemcy. Rydzek zwyciężył po raz ósmy. Frenzel triumfował siedmiokrotnie, a dwukrotnie najlepszy okazał się Fabian Riessle, który w niedzielnych zmaganiach w Pjongczang był czwarty. Kolejne zawody zostaną rozegrane 10 oraz 11 lutego w Sapporo.