Futsal: Kanonada w końcówce

W pojedynku zamykającym 13. serię spotkań ekstraklasy futsalu Euromaster Chrobry Głogów zagrał z Remedium Pyskowice. W spotkaniu padło sześć bramek.

Euromaster Chrobry Głogów pokonał we własnej hali Remedium Pyskowice 4:2. Goście prowadzili do przerwy 1:0, po golu zdobytym przez Sławomira Pękalę w 18. minucie. Po zmianie stron szybko do wyrównania doprowadził Krzysztof Pieczyński. Kilka minut później przyjezdni mogli ponownie prowadzić, ale piłka trafiła w słupek.

W 32. minucie Pieczyński po raz drugi trafił do siatki i gospodarze uzyskali optyczną przewagę. W końcówce pyskowiczanie wycofali bramkarza i szybko zostali za to skarceni. Do pustej bramki ponownie trafił Pieczyński, a chwilę później uczynił to Mateusz Niedźwiedź. Graczy Remedium stać było jedynie na drugiego gola, zdobytego z rzutu karnego w ostatnich sekundach.

Dzięki wygranej głogowianie uciekli z dziesiątego miejsca i nad strefą barażową mają już 9 punktów przewagi.

Euromaster Chrobry Głogów - Remedium Pyskowice 4:2 (0:1) Pieczyński 22', 32', 37', Niedźwiedź 39' - Pękala 17', Starowicz  40'.