Futsal: Wszystko wzięły... Diabły

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency
TVN Agency

W niedzielę dokończono 19. kolejkę w ekstraklasie futsalu. Ostatni pojedynek rozegrano w Chojnicach, gdzie Red Devils zmierzył się z Rekordem Bielsko-Biała.

Red Devils Chojnice pokonał Remedium Pyskowice 4:3 i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Gospodarze pojedynek rozpoczęli znakomicie. Goście szybko wyrównali, ale Czerwone Diabły znowu wyszły na prowadzenie. Po chwili sytuacja się powtórzyła, jednak w kolejnych minutach dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji.

W drugiej połowie Red Devils strzelił piątego gola i kontrolował przebieg tego niezwykle emocjonującego pojedynku.

Wyniki 19. kolejki: Red Devils Chojnice - Remedium Pyskowice 5:3 (4:3)

Kriezel 1', Sobański 9', 14', 34', Solecki 15' - Minkus 5', Starowicz 13', 16'

FT Gatta Active Zduńska Wola - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 4:3 (3:3) Adamski 9', 19', 32', Sobalczyk 20' - Trzaskalski 14', Jarzmik 17', Wojtas 19'

Pogoń '04 Szczecin - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 7:1 (3:0) Jurczak 14', Kubik 17', 32', Mikołajewicz 19', 29', 39', Tubacki 40' - Friszkemut 35'

Wisła Krakbet Kraków - Rekord Bielsko-Biała 5:1 (4:0) Vakhula 3', Franz 5', 17', Despotović 10', Zadorożnyj 25' - Szłapa 27'

Clearex Chorzów - GKS Tychy 8:3 (3:2) Hewlik 6', 33', Wojciechowski 15', 19', 39', Seget 27', 40', Lutecki 30' - Jagiełło 9', 29', Pękala 19'

Marwit Toruń - Gwiazda Ruda Śląska 5:3 (2:1) Szamotij 1', Kieper 20', 37', Diemishev 31', Lebiedziński 33' - Jonczyk 3', Siadul 26', Omylak 33'.