Albania
Zakończony
Szwajcaria
14:28

Koniec spotkania w Lens. Szwajcarzy w 5. minucie objęli prowadzenie i do końca spotkania go nie oddali. Było to spotkanie niewykorzystanych szans, obie ekipy miały kilka stuprocentowych sytuacji, ale brakowało im skuteczności. Świetnie spisał się Etrit Berisha, który kilkukrotnie uratował swój zespół przed stratą gola. Popełnił jednak duży błąd przy strzale Schaera.

90+2

Żółtą kartkę otrzymał Mergim Mavraj.

2
14:28

Druga połowa potrwa dłużej o 3 minuty.

90

Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Kace. Piłkę przechwycił Sommer.

89

Żółtą kartkę za faul na Embolo otrzymał Burim Kukeli.

87

Powinno być 1:1! Kompletnie niepilnowany był Gashi, ale sytuację uratował Sommer, który obronił uderzenie rywala. To była 300 procentowa szansa Albańczyków.

1
86

Dośrodkowanie Albańczyków z lewego skrzydła. Piłkę pewnie złapał Sommer.

85

Fatalne dośrodkowanie Shaqiriego z rzutu rożnego. Piłka przeleciała wysoko nad bramką i opuściła boisko.

84

Niecelny strzał Freia. Piłka otarła się od jednego z Albańczyków i Szwajcarzy mają rzut rożny.

82

Groźna akcja Szwajcarów została przerwana przez sędziego. Shaqiri faulował rywala.

81

Dobre podanie w kierunku Seferovicia, ale Berisha po raz kolejny zapobiegł stracie gola.

80

Berisha po raz kolejny pokazał swoje umiejętności. Tym razem obronił mocny strzał Shaqiriego.

79

W polu karnym upadł Lenjani, ale sędzia pozostał niewzruszony i nie wskazał na jedenasty metr. Gracz reprezentacji Albanii przepychał się z Lichtsteinerem.

78

Słowna reprymenda dla Freia za faul na rywalu. Następne takie zachowanie będzie ukarane żółtą kartką.

77

Świetna okazja Albańczyków, ale minimalnie niecelnie strzelił Sadiku. Piłka trafiła w boczną siatkę.

76
75

Szwajcarzy wciąż naciskają na rywali, a Albania robi wszystko, by doprowadzić do wyrównania.

14:28

Na meczu obecna była również rodzina braci. Na zdjęciu ich mama w specjalnej koszulce.

1
14:28

Tak na boisku w Lens walczyli bracia Xhaka.

70

Po dośrodkowaniu z kornera pojedynek główkowy wygrał Schaer.

69

Schaer zablokował dośrodkowanie Sadiku. Albańczycy zaczną od rzutu rożnego.

67

Sędzia nie zapomniał o faulu na Lenjanim. Żółtą kartkę za to przewinienie otrzymał Valon Behrami.

66

Ależ szansa Szwajcarów! Błyskawiczna kontra i w sytuacji sam na sam z Berishą znalazł się Seferović. Górą był bramkarz Albanii.

66

Kontra Albańczyków została zatrzymana faulem na Lenjanim. Sędzia zastosował przywilej korzyści, a Albańczycy po chwili stracili piłkę.

64

Strzał Shaqiriego z rzutu wolnego prosto w ręce Berishy.

63

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Ergys Kace. Chwilę wcześniej Albańczyk pojawił się na boisku.

60

Z indywidualną akcją ruszył Lenjani, następnie szukał któregokolwiek z kolegów, ale nie było tam żadnego z Albańczyków. Piłkę złapał Sommer.

58

Stephan Lichtsteiner dobrze znalazł się w polu karnym Albańczyków, ale po otrzymaniu piłki odebrali mu ją rywale.

57

Szwajcarzy uspokoili grę, wymieniają podania i powoli konstruują swoje akcje. Albańczycy bronią się niemal całym zespołem.

55

Granit Xhaka oddał bardzo niecelny strzał, piłka poleciała wysoko nad bramką rywali.

53

Instynktowna interwencja Berishy, który odbił uderzenie Seferovicia.

52

Zbyt mocne podanie w kierunku Sadiku. Od bramki grę wznowił Sommer.

50

Kolejna okazja Albańczyków po błędzie Djourou. W ostatniej chwili Sadiku uprzedził Sommer.

49

Rodriguez minimalnie za mocno dograł do Shaqiriego. Szwajcara uprzedził w ostatniej chwili Berisha.

48

Spokojny początek drugiej połowy, nieznaczną przewagę mają Szwajcarzy.

46

Obie drużyny rozpoczęły drugą część gry bez zmian w składach.

46

Początek drugiej połowy.

14:28

Koniec pierwszej połowy. Szwajcarzy od 5. minuty prowadzą, a od 37. minuty grają z przewagą jednego zawodnika. Albańczyków czeka niezwykle trudne zadanie, by po zmianie stron odrobić straty.

45

Pierwsza połowa potrwa dłużej o minutę.

45

Z rzutu rożnego dośrodkował Taulant Xhaka. W polu karnym najwyżej wyskoczył Sommer i pewnie złapał piłkę.

43

Dobra interwencja Berishy po strzale Seferovicia. Szwajcarzy mają w końcówce pierwszej połowy dużą przewagę.

1
41

Kolejny strzał Dzemailiego z okolic pola karnego. Piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

1
14:28

Cana w debiucie na Euro musiał przedwcześnie opuścić boisko. To pierwsza czerwona kartka podczas tegorocznego turnieju.

1
39

Szwajcarzy przejęli inicjatywę. Tym razem Berisha uprzedził Dzemailiego.

1
38

Szwajcarzy blisko byli podwyższenia prowadzenia. Po uderzeniu z rzutu wolnego z 16. metra w słupek trafił Dzemaili.

1
37

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Lorik Cana. Kapitan reprezentacji Albanii zagrał piłkę ręką i sędzia nie miał wątpliwości. Albańczycy od 37. minuty będą grać w dziesiątkę.

2
35

Szwajcarzy oddalili zagrożenie spod własnej bramki i przenieśli grę na połowę Albańczyków.

1
33

Poprzednia akcja dodała Albańczykom wiatru w żagle. Tym razem Sommer interweniował po strzałe Roshiego, a znów stratę zaliczył Djourou. To słaby występ reprezentanta Szwajcarii.

1
31

Świetna okazja Albańczyków! Sadiku był w sytuacji sam na sam z Sommerem. Szwajcar jednak odbił jego strzał stopą i uratował swój zespół przed stratą gola. Wcześniej błąd w tej akcji popełnił Djourou.

1
30

Albańczycy są częściej na połowie przeciwnika. Szwajcarzy póki co ograniczyli się do gry z kontry.

28

Kolejne dośrodkowanie Albańczyków z rzutu rożnego, ale znów piłkę wybili Szwajcarzy.

1
26

Pierwsza groźniejsza akcja Albanii. Wymienili kilka podań w okolicach bpola karnego rywali. Akcję niecelnym strzałem zakończył Taulant Xhaka.

1
25

Mehmedi odzyskał piłkę pod polem karnym przeciwnika, ale chwilę później został złapany na spalonym.

1
24

Akcja Szwajcarów przerwana po tym jak Shaqiri sfaulował Agolliego.

1
23

Żółtą kartkę za faul na Dzemailim otrzymał Lorik Cana.

22

Lenjani dośrodkował z kornera w środek pola bramkowego, lecz nie było tam żadnego z Albańczyków.

21

Aggoli dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę zdążył strącić Schaer i Albańczycy zaczną od rzutu rożnego.

20

Gra się nieco uspokoiła, toczy się głównie w środku boiska. Albańczycy lepiej grają w defensywie i zatrzymują akcje rywali, ale sami nie potrafią stworzyć sobie sytuacji podbramkowej.

14:28

Tak z bramki cieszyli się Szwajcarzy.

18

Shaqiri ruszył z kontrą, ale w ostatniej chwili jeden z Albańczyków wybił piłkę.

16

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłka trafiła do Lichtsteinera, który uderzył z dystansu. Jego strzał został zablokowany.

15

Haris Seferović zdecydował się na strzał z dystansu. Było to jednak zbyt lekkie uderzenie i Berisha nie miał problemów z interwencją.

1
15

Taulant Xhaka dośrodkował z rzutu wolnego. Pewnie piłkę złapał Sommer.

13

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Schaer. Szwajcar sfaulował Lenjaniego w okolicach narożnika boiska.

13

Kolejna akcja Szwajcarów, na spalonym złapany został Xherdan Shaqiri.

1
11

Albańczycy starają się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafią wbić piłki w pole karne rywali.

9

Nieudane dośrodkowanie Albańczyków z rzutu wolnego. Piłkę przejęli Szwajcarzy.

8

Żółtą kartkę za faul na Canie otrzymał Admir Mehmedi.

7

Po strzelonej bramce Szwajcarzy nadal mają inicjatywę i są częściej przy piłce.

5

Gol! Strzelił Fabian Schaer. Asystował mu Xherdan Shaqiri. Świetne rozpoczęcie Szwajcarów. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Schaer, który wykorzystał błąd Berishy. Bramkarz Albanii chciał wypiątkować piłkę, ale ubiegł go obrońca Szwajcarów.

4

Szwajcarzy od początku są groźniejsi. Albańczycy pozwalają im dojść pod pole karne i blokują strzały rywali.

2

I już pierwsza okazja dla Szwajcarów. Podanie Mehmediego było jednak niecelne i na rzut rożny wybił piłkę jeden z Albańczyków.

1

Spokojnie piłkę rozgrywają Szwajcarzy, którzy wymianą podań próbują stworzyć zagrożenie pod bramką rywali.

1
14:28

Zaczynamy! Albańczycy w czerwono-czarnych strojach. Szwajcarzy na biało.

14:28

Tak wyglądał stadion w Lens przed rozpoczęciem pojedynku.

14:28

Na stadonie w Lens rozbrzmiewają hymny narodowe obu krajów. Wraz z piłkarzami śpiewają je tysiące fanów.

14:28

Obie drużyny są już w tunelu, za chwilę wyjdą na boisko, by rozegrać swój pierwszy mecz podczas Euro 2016.

14:28

A na trybunach czerwono. To kolory narodowe obu krajów. Mecz ten będzie szczególny z jednego względu. Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy w przeciwnych drużynach zagrają bracia.

14:28

Rozpoczęcie meczu poprzedziły pokazy artystyczne.

14:28

W piątek rozegrano pierwszy mecz grupy A, w którym Francuzi pokonali Rumunów 2:1.

14:28

Również Szwajcarzy licznie zgromadzili się na trybunach stadionu w Lens.

14:28

Reprezentacja Albanii będzie mogła liczyć na żywiołowy doping swoich kibiców.

14:28

Dla Albańczyków jest to historyczny, pierwszy mecz na mistrzostwach Europy. Trybuny w Lens zapełniają się kibicami.