Faceit Major Londyn 2018: Liquid awansuje po dogrywce do dalszych rozgrywek

YouTube / Faceit / FACEIT London Major 2018

Za nami mecz otwierający trzeci dzień święta graczy Counter-Strike: Global Offensive, czyli Faceit Major London 2018. Do walki stanęły drużyny z bilansem 2 wygranych spotkań bez porażki.

Mecz rozpoczął się wygraną rundą pistoletową przez formację Vega Squadron, która dała im przewagę finansową w kolejnych minutach. Vega gładko pokonywała rywali aż do 5. rundy, kiedy Liquid przeciwstawiło się i zdobyło pierwszy punkt. Od tego momentu gra była bardziej wyrównana niż na samym początku.

Kolejne rundy zaczęło zdobywać na swoje konto Liquid, chociaż nie można powiedzieć, że przychodziło im to z łatwością. Po uzyskaniu przez nich dwóch punktów Vega Squadron ponownie wzięła górę na następne kilka rund. Do końca pierwszej połowy pojedynek pomiędzy zawodnikami obu drużyn był dość zacięty. Zakończyła się rezultatem 9:6 dla Vega Squadron.

Po zmianie stron rozpoczęła się walka o kolejne punkty. Początek tej połowy przypominał pierwsze minuty spotkania. Ponownie rundę pistoletową wygrali zawodnicy Vega Squadron, jednak po zdobyciu jeszcze jednej wygranej sytuacja się odwróciła.

Liquid krok po kroku zaczęło pozbawiać rywali możliwości zbliżenia się do końca spotkania. W pewnym momencie zyskało lekką przewagę w punktach. Długo taki stan rzeczy nie potrwał, bo zawodnicy Vega Squadron zaczęli grać nieco ostrożniej, co znalazło odzwierciedlenie w kolejnych rundach. Jednak kilka błędów w kluczowych momentach spotkania pozbawiła ich możliwości wygranej w podstawowym czasie gry. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dogrywki.

Dodatkowe rundy okazały się szczęśliwe dla zawodników Liquid, którzy rozpoczęli je mocnym startem i uzyskaniem przewagi. Po lekkich potknięciach to właśnie oni zdobyli ostatni najważniejszy punkt i wygrali całe spotkanie z rezultatem 19:17.