Puchar IBU: triumf czeskiego talentu, punkty Pitoń, Mąki oraz Szczurka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Łukasz Szczurek
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Łukasz Szczurek

W niedzielę w Beitostolen rozegrano kolejne biegi sprinterskie zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Punkty zdobyli w nich Karolina Pitoń, Anna Mąka oraz Łukasz Szczurek.

Sprint kobiet zakończył się zwycięstwem Markety Davidovej. 19-latka z Czech w pokonanym polu pozostawiła znacznie bardziej doświadczone i utytułowane Niemki Nadine Horchler i Denise Herrmann. Pierwszą z nich wyprzedziła o 3,6 sek., a Herrmann straciła do Davidovej blisko 30 sekund.

Wśród mężczyzn najlepszy był Matwiej Elisejew. Rosjanin o nieco ponad 3 sekundy wyprzedził swojego rodaka Dmitrija Małyszkę, który w przeszłości z powodzeniem rywalizował w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Na podium stanął również Norweg Henrik L'abee-Lund.

Punkty w niedzielnych biegach w Beitostolen zdobyli Karolina Pitoń (27. miejsce), Anna Mąka (36. miejsce) oraz Łukasz Szczurek, który był 34. 43. lokatę zajął Andrzej Nędza-Kubiniec, a 87. był Tomasz Zięba. Z kolei Dominika Bielecka sklasyfikowana została na 51. pozycji.