Przed Memoriałem Alfreda Smoczyka: Maciej Janowski

W najbliższą sobotę o godzinie 15.00 odbędzie się w Lesznie kolejna edycja Memoriału Alfreda Smoczyka. Jednym z uczestników tej imprezy będzie najlepszy junior świata - Maciej Janowski.

Maciej Janowski to jeden z najbardziej utalentowanych żużlowców młodego pokolenia. Od kilku lat jest kluczowym zawodnikiem wrocławskiego klubu. W zakończonym sezonie ligowym Janowski był najskuteczniejszym żużlowcem Betardu Sparty. W 2010 roku wywalczył tytuł wicemistrza świata juniorów. Najbardziej spektakularny sukces w swojej dotychczasowej karierze zapewnił minionej niedzieli w Gnieźnie. Dziewięć punktów, które wówczas wywalczył zagwarantowało mu złoty medal IMŚJ.

Maciej Janowski niejednokrotnie już udowadniał, że potrafi skutecznie ścigać się na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Udany był choćby jego ostatni występ na tym obiekcie, który miał miejsce podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Janowski wywalczył w tej imprezie siódme miejsce z dorobkiem 9 punktów. Jego pozycja mogła być wyższa gdyby nie defekt w jednym z wyścigów. Maciej Janowski nie należy do głównych faworytów najbliższej edycji Memoriału Alfreda Smoczyka. Nie będzie jednak wielką niespodzianką jeśli odegra on w tych zawodach jedną z wiodących ról.